Přejít k hlavnímu obsahu
5 českých bubeníků, kteří se toho nebojí. I David Koller řeší problém. Chce zas v tobě spát. | Foto: Marek Musil
5 českých bubeníků, kteří se toho nebojí. I David Koller řeší problém. Chce zas v tobě spát. | Foto: Marek Musil
Jan Podzimek -

Jsi bubeník a máš problém? Řekni to písní!

Česko je rájem kutilů. Na svém domečku či zahrádce si rádi všechno děláme sami. Jsme prostě národem díla, muži a ženami činu. Kape kohoutek? Opravíme. Barva v kuchyni na stěnách již lehce zšedla? Proč hledat odborníka, vymalujeme si sami. Plot si natřeme též sami. Postavit zídku, zasadit strom? Není problém. Čeští muzikanti jsou také muži a ženami činu. Obzvláště bubeníci se toho nebojí. Mám problém? Složím o tom písničku. A rovnou si ji i zazpívám. A v některých případech je to tak dobré, že už v kapele zůstanu natrvalo zároveň za bicími i mikrofonem. Předkládáme vám výběr zpívajících českých bubeníků, kteří se toho nebojí.

1. David Koller (Lucie)

David je bubeníkem a zpěvákem jedné z nejúspěšnějších českých kapel posledních třiceti let – Lucie. Když měla domovská kapela pauzu, David nelenil a na svou sólovou desku nazpíval jeden ze svých největších hitů, který posléze převzala do repertoáru i mateřská formace. I David řeší problém. Chce zas v tobě spát.

2. Milan Cais (Tata Bojs)

Kdo by neznal Tata bojs, legendu z pražské Hanspaulky. Pánové Mardoša a Cais kapelu založili ještě na základní škole a posléze získávali ostruhy pilným hraním zejména v klubu Delta. Tata Bojs si velmi dávají záležet na vizuálu svých koncertů. Poctivou pilnou prací, zejména v začátcích postavenou na designovém kutilství, se jejich koncerty staly vyhledávanou show, ve které texty, hudba a vizuál hrají snad stejně důležitou roli. V populárních „Tatáčích“ bubnuje a zpívá Milan Cais. Milana si připomeneme v jedné starší písni Jaro. Milan má také problém. Je trochu romantik, ale taky alergik.

3. Víťa Vávra

Hvězda osmdesátých let, zpívající bubeník Víťa Vávra, je bezesporu legendou i po své nedávné smrti. Všichni známe hitovku z filmu Jak svět přichází o básníky, notoricky známé Pojď, pojď, už se nevracej... Víťa má také problém – holku s citrónovou šálou, kterou by chtěl mít.

4. Josef Melen

A máme tu další hvězdu osmdesátých let, Josefa Melena. Pepa je zpívající bubeník, který má ale poněkud problém s prospěchem ve škole. Nerad by totiž dostal pětku. Je zajímavé, že lidé se mění, dospívají, stárnou, avšak některé trable se s člověkem můžou táhnout i celý život. Třeba pětky, jak můžeme vidět tentokrát ve dvou důkazních videích, která od sebe dělí více než 25 let!

5. Jan Kalina (Sto Zvířat)

Sto Zvířat. Co dodat? Naše nejúspěšnější skupina stylu ska, která brázdí české luhy a háje s neutuchající energií již více než třicet let. Honza Kalina je vedle zpěvačky Jany Jelínkové a textaře/saxofonisty Tomáše Belka nejznámější tváří početného zvířecího ansámblu. Honza má ale také problém. Někde to přehnal na mejdanu a cestou domů všude vidí tlustý žlutý vrány. A píseň s názvem Vrány bude také poslední v našem dnešním výběru.

Chybí vám v našem výčtu nějaká pěvecky zdatná bubenická hvězda domácí provenience? Napište nám do komentářů!

Tagy just for fun bubeníci zpívající bubeníci David Koller Josef Melen Víťa Vávra Milan Cais Jan Kalina Sto zvířat Lucie Tata Bojs

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Honza Podzimek
Narodil jsem se v Praze. Bicí jsem vždy miloval. Vystudoval jsem ZUŠ obor bicí nástroje a posléze konzervatoř v Praze, ve třídě legendárního prof. Miloše Veselého. Věnuji se výuce bicích na ZUŠ Vadima Petrova Spořilov a ZUŠ Šimáčkova. Též učím soukromě. Pro Kytary.cz jsem nato…
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY