Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Po, 24.12.2018 - 00:01

Hybridní delay Brunetti Magnetic Memory

Italská butiková firma Brunetti, známá především výrobou špičkových kytarových aparátů, oznámila zahájení sériové produkce hybridního delaye Magnetic Memory, jehož prototyp byl poprvé představen už v roce 2017. Krabička kombinuje digitální technologii s analogovou signálovou cestou a elektronkovým obvodem, dodávajícím výslednému tónu hřejivý témbr a lehkou kompresi.

Lampový okruh je postaven na miniaturní dvojité triodě 6111 NOS (New Old Stock), kterou z důvodu její nadstandardní mechanické i teplotní odolnosti využívali v období druhé světové války konstruktéři především pro raketové nebo torpédové pojistky a později také pro navigační systémy slavných bombardérů B-52.

Delay je osazen známými ovladači Time, Repeats, Effect (poměr efektu vůči čistému signálu) a dvojicí rotačních přepínačů. První z nich umožňuje výběr rytmizace dozvuku (čtvrtky, osminy, trioly, tečkované osminy) a druhý nabízí čtyři zvukové mody napojené na filtrační jednotku.

Režim Bucket Brigade přidává do zvuku jemnou modulaci, mod Boost ovlivňuje sytost a kompresi tónu, Thin rozjasňuje projekci s detailnějším podáním opakovaných frází a Dark přináší zastřenější zvuk páskového echa.

Pravý nášlapný footswitch slouží pro tap tempo, levý spínač aktivuje efekt a malý páčkový switch umožňuje zvolit buď true bypass režim nebo mod Spill Over. Ten je ošetřený elektronkovým bufferem a po vypnutí pedálu ponechává přirozeně doznít jednotlivé fráze. Napájení obstarává klasický 9V adapter. Hybridní delay Brunetti Magnetic Memory o rozměrech 15 x 11 x 4 cm a váze cca 250 g je v současné době dostupný za zaváděcí cenu 299.99 eur, poté by se cena měla zvednout na cca 350 eur.

Tagy Brunetti Brunetti Magnetic Memory
Na Frontmanovi mám na starosti zejména sekci novinek a nástrojovky známých muzikantů. Léta hraju v různých kapelách na kytaru a hru na tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY