Přejít k hlavnímu obsahu
ahmed - Čt, 12.11.2015 - 12:00

Hudební nástroje zkrášlily slovenský veřejný prostor

Různými druhy performancí se to ve veřejném prostoru měst někdy doslova hemží. Tahle ale byla jiná. Zatímco na sochách stojících na náměstí obvykle najdete jen holubí trus, v Bratislavě a dalších slovenských městech na nich minulý týden visely hudební nástroje. Dlouho ovšem nevydržely. Lidé je buď brzy rozkradli, případně je zabavila a na služebnu odvezla policie.

O co šlo? Akci naplánovala rozverná guerilla z řad prodejců hudebních nástrojů Kytary.cz, respektive Kytary.sk, kteří tímto způsobem značku aktivně rozjíždějí na slovenském trhu. Vedle Bratislavy se jejich hudební nástroje od kytar až po klávesy a stojany dostaly také do Žiliny, Prešova, Banské Bystrice a Trenčína.

Nádavkem si na své přišli dokonce i fajnšmekři. Akce vyvrcholila následným koncertem slovenských rockových legend Guitar Lover Session. Samotné instalace pak přilákaly nejednoho kolemjdoucího a slovenská policie si s tímto úkazem příliš nevěděla rady. Mnozí občané však neváhali – a vystavené nástroje hbitě zabavili k vlastním účelům. Mohly by se přece hodit. A kdo nekrade…

Tagy humor
Fanouškovské alter ego šéfredaktora. Zářezy najdete také na Radiu 1, festivalu Beseda u Bigbítu, na Xplaylistu nebo dříve Freemusic a u labelu X Production.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY