Přejít k hlavnímu obsahu
Leon -

GTRS S800 Intelligent Guitar s procesorem Mooer

Koncem minulého roku představila firma Mooer Audio první prototyp kytary GTRS řady Standard 800, jejíž finální verzi nyní čínský výrobce prezentuje prostřednictvím crowdfundingové kampaně na portálu Indiegogo. Moderně koncipovaný nástroj využívá integrovaný procesor GTRS IPS, fungující s proprietární mobilní aplikací, nabízející digitální simulační technologie. Použít lze i bezdrátový footswitch GWF4, komunikující pomocí Bluetooth.

Design modelu GTRS Standard 800 jde ve stopách HSS superstratů, odkazujících tvarem hlavice na dnes populární luxusní kytary značky Suhr, tělo je vyrobeno z americké lípy, pro krk s kulatějším C-profilem byl zvolen tepelně upravený javor, palisandrový hmatník o radiusu 12 palců disponuje 22 jumbo pražci a kostěným ořechem širokým 42 mm. Menzura činí klasických 25.5 palců.

Hardware tvoří dvoupivotové vibrato kombinované s celokovovými ladicími vintage strojky a základ elektroniky tvoří kobylkový humbucker GTRS HM-1B doplněný dvojicí single-coilů SC-1M  a SC-1N. Snímače osazené magnety Alnico 5 jsou napojeny na pětipolohový přepínač, společnou hlasitost, tónovou clonu a tzv. Super-Knob, ovládající emulační a efektovou jednotku.

Modul GTRS IPS, kompatibilní s firemní aplikací (iOS/Android), je schopen poskytnout celkem 9 simulací různých typů kytar, 126 efektů, rytmickou sekci se 40 patterny, 10 typů metronomu, looper s kapacitou 80 sekund a ladičku. Systém napájí Li-ion baterie GLB-P1 4000 mA s výdrží až 10 hodin nepřetržitého provozu, článek je dobíjitelný přes magnetický USB-C konektor, umožňující také přímé nahrávání.

Kytary Mooer GTRS Standard 800 mají být dostupné v lacích Sonic Blue, Shell Pink, Surf Green nebo Vintage White, přikoupit lze i zmíněný bezdrátový footswitch GWF-4 (Bluetooth 5.0) s kompaktními rozměry a čtveřicí spínačů. Nástroje jsou dodávány s polstrovaným gig bagem, servisními klíči, hřídelí vibrata a USB-C kabelem.

Tagy Mooer Mooer / GTRS Standard 800 GTRS

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY