Přejít k hlavnímu obsahu
Leon -

Gibson Sergio Vallín 1955 Les Paul Goldtop

Přestože Hispánec Trini Lopez byl v roce 1965 jedním z prvních kytaristů, kteří vlastnili podpisový model firmy Gibson, není běžné, aby se latinskoamerickým muzikantům dostávalo takového uznání. Je tedy dobrou zprávou, že Sergio Vallín, kytarista úspěšné mexické rockové kapely Maná, se stal dalším latinskoamerickým hudebníkem, jehož nashvillská značka zařadila mezi tovární hráče a podle jeho specifikací navrhla signovaný model Gibson Sergio Vallín 1955 Les Paul Goldtop vyráběný v Custom Shopu.

Nástroj, vycházející z Vallínova oblíbeného Les Paulu z roku 1955, nabízítkorpus z výběrového lehkého mahagonu kombinovaného s javorovým topem a jednoduchými lemovkami hran. Mahagonový krk dostal stejně jako originál z padesátých let profil '59 Rounded C, hmatník z indického palisandru nese  o radiusu 12 palců nese 22 užších vysokých vintage pražců, tradiční lichoběžníkové poziční značky a nylonový ořech široký 42.86 mm.

Do hlavice zdobené logem z pravé perleti jsou vsazeny ladicí strojky Kluson Single Ring s plastovými rondely, zvolena byla pevná kobylka Tune-o-matic ABR-1 a vibrato Bigsby B7 s trapézovým uchycením. Kovové součásti mají úpravu Aged Nickel a pickguard i ostatní plastové komponenty ve verzi True Historic ctí odstín i materiál známý z raných edicí Les Paulů.

Gold Top je trochu netradičně osazen kombinací standardního humbuckeru a single-coilu – u kobylky najdeme HB Custombucker AlNiCo III, kterému sekunduje krkový snímač Custom Soapbar P-90. Ovládání nijak nevybočuje z lety osvědčeného řešení, sestávajícího z potenciometrů CTS samostatných hlasitostí a tónových clon s odporem 500 kOhm a třípolohového přepínače Switchcraft. Jediný rozdíl oproti současné produkci představují olejové papírové kondenzátory.

Gibson Sergio Vallín 1955 Les Paul Goldtop, stříkaný vrstvou nitrocelulózového laku a opatřený patinovanou úpravou provedenou v dílnách divize Murphy Lab, je v případě evropského trhu dostupný za cenu atakující hranici 9000 eur, samozřejmě včetně kvalitního pevného pouzdra, certifikace a dalších doplňků. Model je součástí limitované edice čítající sto kusů.

Tagy Gibson Gibson Sergio Vallín 1955 Les Paul Goldtop

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY