Přejít k hlavnímu obsahu
Leon -

Gator Frameworks: kvalitní studiový nábytek, racky, stojany a další doplňky

Floridská značka Gator Cases s více než dvacetiletou historií je v muzikantské komunitě známá především výrobou nástrojových pouzder, obalů a kufrů. Celosvětový úspěch těchto produktů zajistil společnosti dynamický rozvoj, jehož výsledkem byl mimo jiné i vznik edice Frameworks, zahrnující profesionálmí studiové racky, stoly a nejrůznější typy stojanů včetně doplňkových komponentů, celkem čítající téměř tři stovky položek. O kvalitě této série nejlépe vypovídá řada kladných uživatelských recenzí, společně s prestižními oceněními „Best in Show“, udílených porotou hudebních veletrhů NAMM. Produkty z kolekce Frameworks jsou dostupné i na českém trhu, a to za přijatelné ceny.

Pro výrobu používá Gator špičkové materiály, zastoupené hliníkem, ocelí, vakuově tvarovanými či rotačně lisovanými plasty, dřevem několika typy mechanicky odolných tkanin apod. V kategorii studiového nábytku je vlajkovou lodí multifunkční stůl ve verzích Creator nebo Elite, představující prostorově úsporné ergonomické řešení pro nahrávání, podcasting a podobné aplikace.

Varianta Creator nabízí dvouúrovňovou konstrukci, místo pro racková zařízení o výšce 3U, výsuvnou desku pro počítačovou klávesnici nebo MIDI kontroler, dva závitové adaptéry pro pohodlnou montáž stolních mikrofonů, robustní  ocelový rám, vyrovnávací nožičky a předvrtané otvory pro uchycení dalších komponent. Verze Elite přidává např. přizpůsobitelnou dělící příčku pro racky 4/8 U, odnímatelný vnitřní panel pro vedení kabeláže nebo jemný chod výsuvné desky s nosností 16 kg.

Do dané produktové linie patří i racky typu Creator a Elite pro uložení předzesilovačů, kompresorů, ekvalizérů a dalších efektů, kdy první edice s tloušťkou stěn 18 mm disponuje výškou 12U a zapuštěným kabelovým kanálem, zatímco provedení Elite, nabízené ve čtyřech decentních povrchových úpravách, má základní výšku 10U a nad rackovým prostorem je umístěna výsuvná přihrádka. Racky lze zakoupit také v setu společně s příslušnými stoly a řada Elite nabízí i mnoho jiných modelů, zastoupených např. luxusní verzí Angled 12U s úložným šuplíkem, provedeními Sidecar s vertikálně pojatým úložným prostorem, či menšími racky o rozměrech 2 až 8U.

Jak už bylo zmíněno, do kolekce Gator Frameworks patří také nástrojové a mikrofonní stojany v nejrůznějších konstrukčních variacích. Pro kytaristy a basisty jsou připraveny jak klasické ocelové či dřevěné „single“ modely, tak i provedení pro více kytar a stojany pro komba, klávesisté mají k dispozici několik variant ve stylech T, X, Z a zkrátka nepřijdou ani hráči na dechové nástroje (flétna, klarinet, saxofon, trubka, trombon, lesní roh atd.).

Pro studiovou činnost, DJing a příbuzné aplikace skvěle poslouží monitorové stojany, včetně verzí určených k umístění PA systémů, nechybí několik typů stojanů pro pódiové osvětlení, stoličky pro bubeníky, klavíristy a kytaristy, notové stojánky, úchyty pro tablety, trsátka nebo kabeláž a součástí portfolia jsou v neposlední řadě i akustické izolační panely ze speciální pěny, mikrofonní husí krky, adaptery a další doplňky, které mohou muzikantům, zvukařům, producentům a dalším profesím zpříjemnit a zjednodušit práci.

Tagy Gator Cases Gator Frameworks

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY