Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Ne, 04.03.2018 - 00:01

Flexibilní basy Yamaha TRBX604FM a TRBX605FM

K baskytarám série TRBX z produkce Yamahy se zařadily dva nové luxusní modely a to čtyřstrunná verze TRBX604FM a „pětka“ TRBX605FM. Společnými znaky vlajkových lodí této edice jsou kromě vyváženého zvuku také moderní linie korpusu s ergonomickým tvarováním, výběrové materiály a přepínatelná aktivní elektronika.

Základ korpusu tvoří u obou nástrojů olšový masiv doplněný javorovým topem s výraznou plamínkovou kresbou a stejným materiálem je polepena i hlava s firemním logem v podobě tří ladiček. Hrany přední strany těla jsou vyfrézovány pro pohodlnou hru a horní roh má dostatečnou délku na to, aby eliminoval případně přepadávání nástroje na hlavici.

Krk s osvědčeným profilem TRBX, připevněný čtveřicí vrutů, je z důvodu dosažení maximální stability lepen ze tří kusů javoru proložených dvěma pláty mahagonu. Palisandrový hmatník osazený 24 jumbo pražci má ořech o šířce 38 mm (TRBX605FM - 43 mm).

Přenos zvuku obstarává dvojice humbuckerů YGD H4 nebo H5 s magnety Alnico 5, u kterých je každá struna snímána čtyřmi pólovými nástavci a snímače jsou napojeny na elektroniku s přepínáním pasiv/aktiv osazenou špičkovými součástkami a pozlacenými kontakty.

Ovládání tvoří celková hlasitost, potenciometr Balance, třípásmové aktivní korekce a tónová clona pro pasivní režim. Šachta 9V baterie napájející okruh je usazena do zadní strany korpusu, kde najdeme i diodu informující o energetickém stavu článku. Struny jsou ukotveny v masivní kobylce s roztečí 18 mm a o ladění se starají firemní odlehčené strojky.

Basy Yamaha TRBX604FM a TRBX605FM budou dodávány v transparentních lacích Translucent Black, Dark Red Burst, Amber a Natural Satin a na pultech evropských obchodů se objeví zřejmě v polovině března, oficiální ceny pro americkou část trhu byly nastaveny okolo 970 dolarů za TRBX604FM a asi 1 070 dolarů za model TRBX605FM.

Tagy Yamaha Yamaha TRBX604FM Yamaha TRBX605FM

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY