Přejít k hlavnímu obsahu
Leon -

Firma ProMark mění značení svých paliček

Texaská značka ProMark, patřící v současnosti do stáje koncernu D’Addario, byla založena před více než 65 lety a její paličky jsou mezi bubeníky dlouhodobě oblíbené pro svou kvalitu a poměrně příznivou cenu. Počínaje podzimem by v rámci firmy mělo dojít ke změně názvů a restrukturalizaci nabídky paliček, aby jejich označení lépe odráželo charakteristiky jednotlivých modelů a zjednodušilo muzikantům různých hudebních stylů výběr toho správného páru.

Výrobce již delší dobu nabízí velkou část svých modelů paliček ve verzích Forward a Rebound. Řada Forward i varianty s označením Attack nabízejí desítkami let prověřené rozložení hmotnosti, umožňující silovou hru, a od nynějška nesou označení ProMark Classic, jejichž logo je provedeno v klasickém fontu.

K dispozici jsou i modely Rebound a Finesse, představující ideální volbu pro filigránskou hru s přesně odstíněnou dynamikou – tyto verze nyní ponesou jednoduché označení ProMark s moderním designem loga. Důležitou informací je, že stávající produktová čísla a specifikace konkrétních paliček se nemění.

Bubeníci se budou moci opět spolehnout na kvalitní modely z hickory, dubu, javoru a z nabídky nezmizí ani speciální tepelná úprava FireGrain, dodávající dřevu vysokou odolnost a nesrovnatelně delší životnost než je tomu u standardních hickorových paliček. Identická zůstává i finální úprava v podobě lakovaných, přírodních nebo protiskluzových ActiveGrip povrchů.

Nově navržený uzavíratelný obal, zobrazující klíčové informace, jako je průměr, délka, druh dřeva, typ či signatura, by měl poskytnout intuitivnější navigaci jak pro samotného hráče, tak i pro personál prodejny. Nové podzimní modely už budou dodávány v aktualizovaných „rukávcích“, stávající verze by měly na inovované obaly přejít v průběhu příštího jara.

Od dob zakladatele firmy Irvina “Herba” Brochsteina se kromě výrobních technologií změnily výrazně také třídící procesy, které jsou u společnosti ProMark zahrnuty pod patentovaným systémem ProMatch s vícestupňovým tříděním podle hmotnosti materiálu a dalších parametrů. Tento postup zaručuje konzistentní vlastnosti daného typu paliček, což eliminuje nevyrovnanost zakoupeného páru.

Tagy ProMark

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY