Přejít k hlavnímu obsahu
Zdroj: youtube.com
Zdroj: youtube.com
Jan Hamerský - Út, 11.02.2020 - 08:00

Fender American Performer Telecaster HUM MN 3TSB: maso tří barev

Lehce vyuzené olšové tělo, na něm bílý pickguard, jasně žlutý krk. Americké Tele HUM MN 3TSB se třemi dominantními barvami je k nakousnutí už od pohledu. Totéž platí i pro jeho užitné vlastnosti, byť s jednou drobnou výhradou.

Největší tahákem (sic) na nástroji je jednoznačně clona. Za prvé ovládá patnácti lety praxe prověřený systém „greasebucket“, který vedle potenciometru a kondenzátoru obsahuje ještě rezistor s odporem 4,7 kOhm a pomocný kondenzátor s kapacitou .1µF. Prostě otočte knoflík nadoraz doprava. Používáte spoustu krabiček? Ano? Slyšíte víc basů? Ne? Výborně! Máte volné pole působnosti. Zbytné basy tady do mixu nepolezou.

Za druhé knoflík clony rozpíná krční humbucker Double Tap Humbucking, který hlavní inženýr Tim Shaw nechal upravit, aby ani v singl módu neztrácel hlasitost. Pochvalné mručení si určitě zaslouží též singl u kobylky. Magnety AlNiCo 4, ze kterých se skládá snímač Yosemite, jsou zavinuté do drátu potaženého formvarem. Proto je výstup tohoto pasivního snímače poměrně silný, bohatý, dynamický a velmi konkrétní. Chybí mu snad jedině výraznější retro nádech, což jenom podtrhuje neutrální polyuretanový lak nástroje. Nic proti. Výrobce kytaru beztak uvádí jako moderní verzi ikonického nástroje.

Krk je „jenom“ celkem fajn. Příjemnou moderní céčkovou profilaci krku a podobně všestranný rádius hmatníku 9 ¼‘‘ ještě beru. Zpracování pražců bych si u testovaného kusu za bratru skoro třicet tisíc představoval ještě o něco lepší, než jaké mívá o deset tisíc levnější skot z mexické Ensenady. Tuhle připomínku ale berte jako pokus chytit jedinou blechu v srsti mladého telete.

Telecaster HUM MN 3TSB ze série American Performer sedne naprosté většiny kytaristů napříč žánry. Má velmi příjemné herní vlastnosti a stejně dobře chytá také odstíny nejrůznějších efektů. Oproti tradičněji pojatým verzím je snad jedině tvárnější, což způsobují výše popsaná vylepšení.

Tagy Fender American Performer Telecaster HUM MN 3TSB Fender American Performer Fender Telecaster

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Jan Hamerský
/*1988/ Když se v patnácti rozhodoval, co dál dělat, psaní byla jasná volba. V devatenácti si to rozmyslel. Přišlo mu, že to dějiny píšou příběhy. Pak zjistil, že to jsou vítězové a dal se k poraženým. Historii i tak vystudoval a tři roky ho živila, než od ní zběhl. Stalo se t…
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY