Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Út, 18.10.2022 - 00:01

Epiphone Tony Iommi SG Special: dostupnější verze signatury kytaristy Black Sabbath

Po pro mnoho muzikantů finančně nedostupných modelech „esgéček“ kytaristy kapely Black Sabbath přichází dceřiná značka Gibsonu s cenově přívětivějším modelem Epiphone Tony Iommi SG Special, a to v pravo i levorukém provedení, včetně pro řadu SG netypického umístění popruhové rolny, zapuštěné do špice horního rohu těla.

Kopie tzv. „Mokey SG“ má korpus ze dvou kusů mahagonu, stejné dřevo bylo použito i na stavbu lepeného krku opatřeného profilem Rounded Iommi C, hmatník z indického laurelu o radiusu 12 palců (305 mm) nese 22 středně silných pražců medium jumbo, kulaté poziční značky, krémovou výložku hran a ořech ze směsi Graph Tech široký 43 mm.

Niklovaný hardware tvoří plně nastavitelná wraparound kobylka a celokovové ladicí strojky Grover Rotomatic. Zvuk přenáší dvojice snímačů Epiphone PRO P-90 s chromovanými kryty, ovládané samostatnými hlasitostmi a clonami, pro které byly zvoleny kvalitní potenciometry CTS a kondenzátory Orange Drop. Přepínání zajišťuje třípolohový spínač Switchcraft a identický výrobce dodal také spolehlivý výstupní konektor.

Cena nástroje v transparentním laku Vintage Cherry, kombinovaným s pětivrstvým černým pickguardem, se na evropském trhu pohybuje těsně pod hranicí 1000 eur, včetně pevného pouzdra, „opičí“ samolepky známé z Iommiho vintage originálu Gibson a dalších doplňků.

Tagy epiphone Epiphone Tony Iommi SG Special

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY