Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Po, 06.01.2020 - 00:01

Epiphone Tommy Thayer Electric Blue Les Paul Outfit

Limitovaná edice Epiphone Tommy Thayer Electric Blue Les Paul Outfit představuje už čtvrtou signaturu, kterou pro kytaristu kapely Kiss dceřiná firma Gibsonu vyrobila. Novinka vychází z klasického Les Paulu Standard a bude dostupná v modrém metalizovaném laku, nepřímo odkazujícím na Thayerovu roli ztvárňující na koncertech Kiss komiksovou postavu Spacemana.

Mahagonový korpus je kombinován s javorovým topem nesoucím zrcadlový pickguard, lepený mahagonový krk se subtilnějším profilem 60s SlimTaper doplňuje hmatník z indického laurelu o radiusu 12 palců, osazený 22 pražci medium jumbo a ořechem ze směsi Graph Tech.

Kytara využívá dvojici humbuckerů Seymour Duncan JB ovládaných třípolohovým switchem, samostatnými hlasitostmi a tónovými clonami. Knoflíky potenciometrů a kobylkový snímač s otevřenými cívkami dostaly modrou úpravu a stříbřité rámečky ladí s pickguardem.

Hardware sestává ze struníku stopbar, pevné kobylky tune-o-matic ABR LockTone a na hlavici ve stylu SSD (Small Sloped Dovewing) najdeme spolehlivé ladicí strojky Grover Rotomatic Kidney s převodem 18:1. Veškeré kovové součásti včetně čepičky a podložky přepínače nebo krytky šachty pro nastavení táhla krku mají chromovaný povrch.

Oficiální cena limitované edice Epiphone Tommy Thayer Electric Blue Les Paul Outfit s designem Johnnyho Douglase, jenž je také autorem grafik na nástrojích Joea Perryho z Aerosmith nebo bubeníků z kapel Van Halen či ZZ Top, se pohybuje okolo 850 dolarů včetně luxusního modrého pouzdra EpiLite a certifikace.

Tagy epiphone Epiphone Tommy Thayer Electric Blue Les Paul Outfit
Na Frontmanovi mám na starosti zejména sekci novinek a nástrojovky známých muzikantů. Léta hraju v různých kapelách na kytaru a hru na tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY