Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Pá, 18.02.2022 - 00:01

Elektroakustický Sheeran by Lowden Equals Edition

Irská firma Lowden před časem navázala exkluzivní spolupráci se zpěvákem a kytaristou Edem Sheeranem, což se otisklo nejen v několika podpisových verzích kytar navržených pro tohoto úspěšného muzikanta, ale také v nově vytvořené značce Sheeran by Lowden. Zatím nejnovějším přírůstkem stejnojmenné nástrojové řady je limitovaná série s označením Sheeran by Lowden Equals Edition SBL-MY22-EQ, která odkazuje na Sheeranovo v současnosti nejnovější album s názvem v podobě matematického symbolu = (vyslovuje se a má podtitul „Equals“).

Nástroj, u jehož vzniku stál kromě Sheerana zakladatel společnosti George Lowden, disponuje kompaktním tělem ve stylu Parlor, jenž je vzhledem k tomu, že konstrukčně vychází ze série Lowden WL (Wee Lowden), označován písmenem W. Zvukově flexibilní model by měl podle slov výrobce být stejně tak doma na vašem gauči jako na pódiu stadionu Wembley nebo v nahrávacím studiu

Základ korpusu tvoří výběrový výrazně prokreslený ořech doplněný přední ozvučnicí z lety osvědčeného smrku sitka, jenž přispívá k vyváženému tónu, citlivé dynamické odezvě a detailní projekci vyšších frekvencí. Mahagonový krk nese plochý hmatník z ebenu, osazený 21 středně silnými pražci, bočními pozičními značkami a javorovou intarzií se symbolem „=“ na sedmé poloze.

Rozměrově přívětivá menzura o délce 24 palců a 43.5 mm široký nultý pražec z kompozitu Graph Tech Tusq naznačují, že kytara bude vhodná také pro hráče s menšími dlaněmi a kratšími prsty. Příslušnost k podpisové kolekci vyjadřují vyřezávané obrazce motýla na krytce šachty šroubu výztuhy a na patce krku, na jejímž boku najdeme popruhovou rolnu.

Struny jsou usazeny v ebenové kobylce opatřené kompenzovaným sedlem ze směsi Graph Tech Tusq a ladění obstarávají celokovové firemní strojky. Elektronika sestává z aktivního snímacího systému LR Baggs EAS VTC s kobylkovým piezo senzorem Element, vestavěným LF kompresorem a ovládacím modulem s kolečkovými potenciometry hlasitosti a tónové clony, ukrytým pod hranou ozvučného otvoru. Obvod napájí 9V baterie s průměrnou výdrží tisíc hodin nepřetržitého provozu.

Elektroakustický signovaný model Sheeran by Lowden Equals Edition SBL-MY22-EQ bude vyroben v limitované řadě čítající celkem tři tisícovky kusů. Oficiální cena včetně kvalitního polstrovaného gig bagu s výztuhami se v případě českého trhu pohybuje pod hranicí 30000 Kč.

Tagy Sheeran by Lowden Sheeran by Lowden Equals Edition

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY