Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Ne, 27.01.2019 - 08:00

Efektový napaječ MXR Mini Iso-Brick

Napěťové distributory Iso-Brick a DC Brick z produkce newyorské firmy MXR dostávají další přírůstek v podobě kompaktnějšího modelu MXR Mini Iso-Brick M239, který se díky rozměrům blízkým formátu efektové krabičky může stát ideální volbou pro napájení menších pedalboardů.

Krabička nabízí pět izolovaných DC výstupů s celkovým proudem 2 000 mA a výkonem 17.1 W – každý ze čtveřice barelových konektorů (5.5 x 2.1mm) na boku šasi je schopen dodat proud 300 mA při napětí 9V a pátá zdířka umístěná na čelní straně je vybavena přepínačem 9/18V a poskytuje proud 800 mA, což je dostatečná hodnota i pro většinu multiefektů.

O správném zapojení informují signalizačními diody vstupu (bílá LED) a jednotlivých výstupů (zelené diody), které mohou být využity také v sériovém (všechny) či paralelním (pouze 9V) zapojení. Samotný distributor doplňuje externí AC adapter (18V/2A), zařízení je vybaveno obvody FBCL s ochranou proti zkratu nebo přetížení a podle slov výrobce nedochází k jeho přehřívání ani při plném zatížení.

Kromě distributoru balení obsahuje také duální kabel sloužící pro zapojení dvou efektů na jeden výstup, nechybí pět napájecích kabelů ukončených rovným + lomeným konektorem a zmíněný adapter s automatickou detekcí 100 – 240V / 47 – 63 Hz a redukcemi (US/Japonsko, UK, EU, Austrálie).

Cena prostorově nenáročného modelu MXR Mini Iso-Brick byla v případě amerického trhu nastavena pod hranicí 100 dolarů. Za kvalitní napaječ s poměrně slušnou proudovou rezervou a izolovanými výstupy odbourávajícími problémy se zemnícími smyčkami a dalšími síťovými interferencemi to není přehnaná částka.

Tagy MXR MXR Mini Iso-Brick

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY