Přejít k hlavnímu obsahu
Leon -

Drive/vibrato Magma 57 od Origin Effects

Britský malovýrobce Origin Effects posílil své produktové portfolio o špičkový pedál Magma 57, kombinující zkreslovací sekci, postavenou na zvuku ceněného raritního komba značky Magnatone Model 213 Troubadour z padesátých let, s obvodem vibrata, jehož zvuk je blízký elektronkovému okruhu použitému u vintage sérií Magnatone Custom 260 a 280. Podobně jako ostatní výrobky firmy Original Effects se Magma 57 může pochlubit pečlivým zpracováním, kvalitními komponenty a tomu odpovídajícímu zvuku.

Základní architektura se signálovou cestou ve stylu klasických lampových aparátů je postavena na platformě oblíbeného firemního modelu RevivalDrive a okruh overdrivu disponuje ovladači hlasitosti, tónové clony a gainu. Hybridní korekce funguje při otáčení potenciometru levým směrem v pasivním modu, zatímco po překročení pozice cca 2 h. přechází do aktivního režimu na bázi treble boosteru.

Průběh a charakter pitch-vibrata s parametry Intensity a Speed je možno měnit také pomocí třípolohového páčkového spínače Blend s mody Off – čistá modulace Magnatone 260/280, 0° – signál Dry + Wet ve fázi (efekt phaseru) a 180° – cesty Dry + Wet v protifázi (efekt chorusu). Druhý spínač Multi aplikuje přednastavený multiplikátor ovlivňující rytmizaci modulační vlny v krocích X1/X2/X3 (čtvrtky, osminy, trioly).

Celkový témbr a chování pedálu lze doladit v sekci Post-Drive EQ, tvořené malým potenciometrem Adj a třípolohovým spínačem Mode s filtračními pozicemi P/Amp, EQ1, EQ2, které optimalizují výstupní signál pedálu pro přímé připojení do kytarového koncového zesilovače, mixážního pultu, zvukové karty, speaker emulatoru a aparátů typu Fender Blackface nebo Marshall.

Pravý hlavní footswitch využívá vysokoimpedanční bufferovaný bypass s tichým přepínáním, levý footswitch aktivuje vibrato a kromě vstupu/výstupu zde najdeme konektor externího přepínače sloužícího pro funkce On-Off a tap tempo, měnící rychlost pulzace modulační vlny. Napájení efektu má na starost standardní 9V adapter s minimální proudovou rezervou 100 mA. Origin Effects Magma 57 o rozměrech 147 x 93 x 60 mm a hmotnosti 866 g je na českém trhu dostupný za cca 10400 Kč.

Tagy Origin Effects Origin Effects Magma 57

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY