Přejít k hlavnímu obsahu
Leon -

Darkglass Harmonic Booster 2.0

Původní verze Harmonic Boosteru s jednoduchým ovládání v podobě jednoho páčkového přepínače a potenciometru byla prvním efektem, který firma Darkglass Electronics před lety uvedla na trh. Finská značka se rozhodla k modelu, který stál u jejího zrodu, vrátit a představila inovovaný basový preamp Harmonic Booster 2.0 s rozšířenými zvukovými možnostmi, nižším šumem a masivnější projekcí.

Harmonic Booster 2.0, nabízející flexibilní ekvalizaci, výraznější atak a průraznější středová pásma, je výsledkem desetiletých zkušeností týmu návrhářů, kteří u novinky disponující dynamickým a transparentním čistým tónem použili upravené filtrační obvody převzaté z firemních zkreslovacích pedálů.

Kromě clean boostu s rozsahem +- 20dB je krabička osazena potenciometrem s parametrem Character ovlivňujícím poměr voicingu vůči originálnímu signálu a aktivním ekvalizerem s korekcemi basů (+- 20dB / 80 Hz), výšek (+- 20dB / 5 kHz) a semi-parametrických středů s ovladači Mid Freq pro plynulé nastavení pracovního pásma v rozmezí 250 Hz – 2.5 kHz a Mid Gain se zdvihem +- 20dB.

Vstupní obvod preampu je optimalizován pro předřazení overdrivů, kompresorů apod., proudový odběr činí cca 30 mA a napájení obstarává 9V adapter. Basový pedálový předzesilovač Darkglass Electronics Harmonic Booster 2.0 o rozměrech 75 x 111 x 43 mm a hmotnosti 250 g by se měl v evropských obchodech objevit s cenovkou pohybující se okolo 210 eur.

Tagy Darglass Electronics Darkglass Harmonic Booster 2.0

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY