Přejít k hlavnímu obsahu
Anna Marie Hradecká -

Chcete zpívat (i mluvit) přirozeně? Přihlaste se na Kongres svobodného hlasu

Taháte na koncertě s kapelou zpěv až odněkud z paty, a přesto cítíte, že čím víc se snažíte o „přirozenost“, tím víc se svému hlasu vzdalujete a ubližujete si? Nebo se hlasově naopak držíte až příliš při zdi a rádi byste objevili, co všechno váš hlas umí? Jak vlastně zní váš opravdový hlas? Přihlaste se na Kongres svobodného hlasu, který začíná už v pondělí 22. listopadu, a hledejte odpovědi spolu s renomovanými lektory.

Iniciátorkou projektu je Kateřina Eva Lanči, performerka, zpěvačka, tanečnice a umělecká vedoucí souboru Loco:Motion Company. Coby perkusistka a zpěvačka působila v kapele BraAgas, v mezinárodně oceňovaném souboru Farma v jeskyni, spolupracovala s Annou K., Michalem Pavlíčkem, Kamilem Střihavkou, Bárou Basikovou, s orchestrem Varhana Orchestroviče Bauera a dalšími. Svou tvůrčí základnu má nyní ve studiu Stodola Drozdov, kde pomáhá lidem otevřít plný potenciál jejich exprese pomocí výuky tance, zpěvu i divadla. Říká, že zpívat může každý – i ten, komu kdysi autority tvrdily, že nemá hudební sluch či talent.

Kongres svobodného hlasu probíhá v online podobě pod hlavičkou Stodoly Drozdov. Cílem projektu je jednak dát o sobě navzájem vědět různým umělcům pracujícím s hlasem (ať už ve formě zpěvu, mluveného slova či v jiném druhu hlasové performance). Hlavní je ale předávání informací, zkušeností a tipů. Sdílení velmi osobních prožitků spojených s vlastním hlasem a tělem – od radostných objevů až po nejistoty a vnitřní obavy.

Kongres svobodného hlasu 1

Jak totiž říká Kateřina Eva Lanči, „zpěv není jen pro vybrané jedince. Je v něm ukryto mnohem víc a prospěch z něj můžeme mít všichni. Zpěv posiluje imunitu, je možností, jak vyjádřit naše emoce a překonávat nejistoty a může se stát i cestou sebepoznání a sebepřijetí.“

Celkem se projektu účastní 28 hlasových profesionálů – zpěváků, hlasových koučů nebo herců: Karel Korsa, Kateřina Jagla, Ema Brabcová, Marek Mik, Veronika Vítová (Studio Lodyha), Alena Dobrovolná, Štěpánka Rudolfová, Ridina Ahmedová (Hlasohled), Gabriela Vermelho, Iva Estre, Anna Kulovaná, Tereza Staňková, Mirka Novak (Studio Zpěv Plzeň), Jana Knížková, Tereza Rajnincová Pomajslová, Markéta Odvárková, Marie Tilšarová, Ilona Rédlová, Silva Morasten (modální zpěv), Dalibor Neuwirt (hrdelní a alikvótní zpěv), Pavla Fendrichová, Klára Šiboda, David Vostrý, Lukáš Grüner... Součástí programu budou i dva webináře vedené Kateřinou Evou Lanči.

V půlhodinových až hodinových videích se jednotliví umělci formou otevřeného rozhovoru neváhají podělit o vlastní praxi, know-how nebo oblíbené triky proti nejistotě. Nebudou chybět praktické ukázky a cvičení pro silné plíce i duši.

Účast na online kongresu je zcela zdarma, stačí se přihlásit. Na zadaný e-mail pak účastníkům v týdnu 22.-29. 11. každý den přijdou odkazy na tři až čtyři videa, která budou libovolně ke zhlédnutí až do půlnoci téhož dne.

Odkaz na událost na FB zde: https://fb.me/e/1sdfPTZ1B

FB skupina: https://www.facebook.com/groups/2969430386621785

Tagy Kongres svobodného hlasu Stodola Drozdov Kateřina Eva Lanči

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Anna Marie Hradecká
Editorka a autorka článků pro Frontman.cz, dramaturgyně pražského kulturního prostoru Čítárna Unijazz, externí redaktorka Českého rozhlasu Vltava (Koncert bez hranic). Klavír, zpěv, altsaxofon, baskytara.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY