Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - So, 11.09.2021 - 00:01

Bubínky Rogers LTD Custom Dyna-Sonic

Snare Dyna-Sonic od amerického výrobce Rogers mají naprosto kultovní status. Poté, co ceny starších modelů, které se v té době vyráběly jen v malém počtu, dosáhly na trhu s vintage nástroji stratosférických hodnot, bylo pro společnost, obnovenou v roce 2017, samozřejmé uvést na trh reedice. A aby se z toho nestala polovičatá záležitost, přibrala společnost Rogers USA do svých řad specialistu Stevea Maxwella, jehož zkušenosti byly při vývoji nových bubínků z edice LTD Custom Dyna-Sonic zásadní.

Na výběr je pět povrchových úprav v přírodních či foliových verzích, každá v provedení označeném čísly 36 nebo 37, vyjadřujících rozměry skeletu 14 x 5 či 14 x 6.5 palců. Stejně jako standardní varianty Dyna-Sonic jsou korpusy těchto bubínků lepeny z pěti vrstev javoru a topolu doplněných zpevňujícími kruhy, a vnitřních plochy stěn chrání vrstva laku v polomatném odstínu Fruitwood Stain.

Nechybí exkluzivní systém plovoucí lišty struníku tvořeného dvacítkou pružin, poskytujících mimořádnou citlivost díky nezávislému uchycení, ladicí šrouby jsou upnuty v desítce mušlí typu Beavertail  a 1.6 mm silných třikrát ohýbaných ráfků. Hardware doplňuje throw-off mechanika Swivo-matic (Clock Face) a přesně nastavitelné interní tlumítko, které zajišťují klasický vzhled a spolehlivost těchto ručně vyráběných nástrojů.

Snare Rogers LTD Custom Dyna-Sonic vyrazily do distribuce v provedeních #36 a #37 GMP, #36 a #37 RSL, #36 a #37 BSL krytých perleťovými fóliemi Green Marine Pearl, Red Sparkle Lacquer a Blue Sparkle Lacquer, decentnější povrchové úpravy přinášejí modely #36 a #37 WVS plus #36 a #37 WWCM stříkané transparentními laky Fruitwood Stain Wildwood Curly Maple.

Oficiální evropské ceny startují na částce cca 900 eur a končí cenovkou pohybující se pod hranicí 1250 eur podle konkrétní verze. Bubínky, o nichž znovuzrozená ikonická značka tvrdí, že představují bod, kde se setkává umění a zvuková dokonalost, jsou vyráběny v limitované edici v blíže nespecifikovaném množství.

Tagy Rogers Rogers LTD Custom Dyna-Sonic
Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY