Přejít k hlavnímu obsahu
Nenáročné aranže, přímočaré písně a velké nadšení, které z muzikantů vyzařuje. To vše dává jasnou zprávu, že s The Bouncing Souls můžeme i nadále počítat | Foto: Bryan Bruchman
Nenáročné aranže, přímočaré písně a velké nadšení, které z muzikantů vyzařuje. To vše dává jasnou zprávu, že s The Bouncing Souls můžeme i nadále počítat | Foto: Bryan Bruchman
Petr Adamík -

The Bouncing Souls na novém albu zvěčnili příběhy svých fanoušků

The Bouncing Souls jsou na scéně už přes třicet let. To je dost dlouhá doba na to, aby si se svými fanoušky vybudovali jedinečný vztah. A že mezi nimi panuje silné spojení, potvrzuje i nová deska Ten Stories High, na níž se kapela v písních inspirovala skutečnými příběhy svých posluchačů.

Nejenže během pandemie vydali The Bouncing Souls akustické album Volume 2, ale stihli v tomto koncertně hluchém období také založit svou stránku na platformě Patreon. Nalezli tak jiný způsob, jak se spojit se svými fanoušky, nechat je nahlédnout na svou práci, ale také je zapojit do skladatelského procesu. Dosud psali písně na základě vlastních zkušeností, tentokrát zpracovávali životní příběhy svých fanoušků.

Greg Attonito si během hovorů s fanoušky dělal poznámky, ze kterých následně vznikaly skladby. Skladba Ten Stories High byla napsána až při nástupu do studia a je jakýmsi úvodníkem a zasvěcením do celého projektu, když popisuje jeho vznik. „Každý den žijeme, abychom poznali, že život je vše, co skutečně vlastníme,“ zpívá Attonito do jednoduchého akordického postupu. Píseň plyne ve středně rychlém tempu a chytlavé, propracované popěvky a harmonie vám ještě dlouho poté doznívají v hlavě. 

Po vydařeném začátku nastoupí punkovější Back To Better. I když v ní basa Bryana Kienlena neodolatelně řinčí a bicí George Rebela nekompromisně šlapou dopředu, více zaujme následující pop punková Kenver. Opět skvělý hymnický refrén, díky kterému kapele odpustíte i poněkud násilnou změnu rytmu v druhé půli skladby. A hned za ní následuje True Believer Radio, jež by měla být jasnou volbou při výběru nových písní do koncertního setlistu. 

The Bouncing Souls dokážou na desce i překvapit, a to skladbou Andy And Jackie, která spadá spíš do rockové, potažmo power popové oblasti. Kienlen v ní vyčnívá s basovou linkou velmi podobnou té ze skladby Just Can't Be Happy Today britských The Damned. V punkovce Vin And Casey zahostuje Kevin Seconds ze známých 7 Seconds, ale jeho hlas je v hudbě utopený. V To Be Human pak The Bouncing Souls čerpají z Ramones. Pro lepší účinek by bylo fajn, kdyby Rebelo hrál na hi-hat osmičky a „neflákal to“. To je ale čistě subjektivní pocit recenzenta a na celkově pozitivním dojmu z alba to nic nemění.

Co na desce oceníte jako muzikanti?

Ten Stories High je přesně z té kategorie nahrávek, které vás chytí na první poslech. Nenáročné aranže, přímočaré písně a velké nadšení, které z muzikantů vyzařuje – to vše dává jasnou zprávu, že s The Bouncing Souls můžeme i nadále počítat. Kapela se nadechla a ve své muzice znovu zažehla punkovou jiskru. Zároveň ukázala mladým, jak se dělá pop punk podle starého osvědčeného receptu bez zbytečných moderních dochucovadel.

The Bouncing Souls - Ten Stories High

The Bouncing Souls – Ten Stories High

Pure Noise Records, 00:25:41

pop/punk/rock

75 %

Tagy The Bouncing Souls Recenze alb

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Petr Adamík
V roce 1999 jsem spoluzakládal punk'n'rollovou kapelu Degradace, se kterou to táhnu dodnes. Již několik let pracuji v hudebninách Hudební Svět a před nějakým časem jsem se ke všemu rozhodl, že bych chtěl o muzice i psát (Rock…
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY