Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Čt, 13.07.2017 - 00:01

Boss GT-1B: basový multiefekt za přívětivou cenu

Po mimořádně úspěšném kytarovém preampu a multiefektu Boss GT-1 dorazí v brzké době na pulty obchodů i basová verze Boss GT-1B, kterou mateřská společnost Roland premiérově představila na červnové promo akci The Future Redefined. Stejně jako v případě kytarové varianty byl u modelu GT-1B použit výkonný engin z vlajkové lodi Boss GT-100 zaručující špičkovou zvukovou kvalitu.

Kompaktní podlahový processor využívá 24 bitové AD/DA převodníky, nabízí celkem 90 efektů, paměť pojme 188 presetů (99 továrních, 99 uživatelských), pomocí online knihovny Boss Tone Central získáte přístup k dalším zvukům, k integrovanému expression pedálu lze kromě wahu nebo volume přidat vybrané parametry a měnit zvuk daného presetu v reálném čase a nechybí pokročilý looper s délkou až 32 sekund.

Předzesilovací jednotka obsahuje řadu emulací známých aparátů a boxů převzatých z větší verze Boss GT-10B plus dva nové modely, efektová sekce s modulacemi, dozvuky, filtry, pitch shiftery atd. obsahuje i specificky basové efekty jako je Defretter, Limiter, basové zkreslení nebo Bass Synth. Samozřejmostí je možnost editace a ukládání zvuků v aplikaci BOSS Tone Studio (pro tento model dostupná ke stažení od září 2017).

Po připojení 9V adapteru nebo čtveřice tužkových AA baterií nehledejte síťový spínač - obvody GT-1B se automaticky aktivují po zapojení nástrojového jacku do zdířky na čelní straně šasi, kde jsou umístěny také dva audio výstupy (R/L-Mono), jack pro druhý (externí) expression pedál nebo footswitch s funkcemi Ctrl 2/Ctrl 3, minijacky sluchátek a vstupu Aux In a USB port.

Basový processor Boss GT-1B můžete díky jeho kompaktním rozměrům 305 x 152 x 56 mm, váze pouhých 1.3 kg a konstrukci bez ostrých hran pohodlně přenášet ve vnější kapse většiny polstrovaných pouzder. Novinka s překvapivě velkým zvukem a příjemnou cenou okolo 220 eur se do evropské distribuce dostane zřejmě ve druhé polovině července.

Tagy boss Boss GT-1B
Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY