Přejít k hlavnímu obsahu
V textech k velké změně nedošlo. Jsou, jak je zvykem, emotivně a smutně laděné. | Foto: Wikimedia Commons
V textech k velké změně nedošlo. Jsou, jak je zvykem, emotivně a smutně laděné. | Foto: Wikimedia Commons
Petr Adamík -

Blackbear se na in loving memory vrací k rockovému zvuku

Matthew Tyler Musto alias blackbear na svých předchozích deskách neměl problém proplétat se žánry, od pop punku k trapu či R&B. Když se ale pro novinku in loving memory spojil s workoholikem Travisem Barkerem, bylo jasné, jakým směrem se muzika na ní bude ubírat.

Jak se dalo čekat, vydali se spolu do pop punkových vod, tedy tam, kde blackbear na začátku nového milénia své hudební počínání rozjížděl. Na střední škole se coby fanoušek Blink 182 stal zpěvákem pop punkové formace Polaroid, s níž vydal jedno album a jedno EP. Deska in loving memory je tedy jakýmsi návratem k tomuto období.

Pop punk nyní zažívá velké chvíle a prsty v tomto revivalu má samozřejmě Barker. Bylo by asi nelogické, kdyby této situace nevyužil i sám blackbear. Ke spolupráci si přizvali další v žánru zkušené borce jako The Used, New Found Glory nebo Bayside.

Právě skladby se zmíněnými hosty patří na albu mezi ty nejpovedenější. V každé z nich se odráží charakteristický zvuk daného hosta. Poltergeist (feat. Bayside) je tvrdšího rázu a skvělý drive má i toxic energy. Blackbearův hlas by ale mohl být ostřejší, jeho sladkému zpěvu v tomto konkrétním případě chybí koule, především pak, když nastoupí refrén. O něco lepší je to v druhé půli písně, kdy se k němu přidá Bert McKracken z The Used.

V textech k velké změně nedošlo. Jsou, jak je zvykem, emotivně a smutně laděné. V back in rehab zmiňuje blackbear svůj boj se závislostí a třeba takovou fuilu napsal pro změnu o svém biologickém otci, kterého neměl možnost za život poznat. Refrén mluví za vše: „Fuck you, I love you at the same damn time.“ Jo, a samozřejmě, pokud chcete mít opravdu moderní pop punkové album, nesmí chybět feat. od Machine Gun Kellyho. Ten v gfy opráší své rapové dovednosti.

Co na desce oceníte jako muzikanti?

Travis Barker opět předvedl bezchybnou produkční práci. Desky, pod kterými je podepsán, zní možná identicky, ale ještě pořád je vcelku zábavné je poslouchat. Nesmíme zapomínat, že pořád jde o pop music, a k té už vypulírovaný a krystalicky čistý zvuk jaksi patří.

Je fajn, že blackbear do písní nezapomíná přimíchávat i akustickou kytaru. V dead inside a painkiller funguje v kombinaci s ostřejším rockovým soundem výborně. In loving memory tedy celkově zní jako ničím výrazná, ale pohodová deska.

blackbear - in loving memory

blackbear – in loving memory

Alamo records/Columbia/Sony, 38 min.

60 %

Tagy blackbear Recenze alb Travis Barker pop punk

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Petr Adamík
V roce 1999 jsem spoluzakládal punk'n'rollovou kapelu Degradace, se kterou to táhnu dodnes. Již několik let pracuji v hudebninách Hudební Svět a před nějakým časem jsem se ke všemu rozhodl, že bych chtěl o muzice i psát (Rock…
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY