Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - So, 17.07.2021 - 10:00

Bezdrátový MIDI expression pedál Boss EV-1-WL

Boss zařadil do svého portfolia flexibilní MIDI expression pedál EV-1-WL, představující první bezdrátový kontroler tohoto typu na světě. Novinka umožňuje v reálném čase ovládat nejen firemní produkty, jako je např. synth/kytara EURUS GS-1 nebo sluchátkový systém Waza Air, ale také různé hudební aplikace v mobilních zařízeních a v podstatě všechny součásti gearu, schopné přijímat CC zprávy přes protokol Bluetooth MIDI.

Kromě Bluetooth modulu disponuje pedál také USB-B portem a prostřednictvím minijackového TRS výstupu lze samozřejmě využít i klasickou kabelovou MIDI cestu. Všechny tři komunikační větve je možno použít najednou, a to s nezávislým nastavením CC povelů pomocí speciální iOS/Android aplikace, sloužící i k další editaci. EV-1-WL je nekomplikovanou formou „plug-and-play“ kompatibilní s počítači pracujícími na platformách MacOS i Windows.

Pro bezdrátovou komunikaci doporučuje výrobce uživatelům Windows připojit k počítači malý USB adapter Roland WM-1D, stejně řešený způsob ovládání přístrojů se standardním pětipinovým DIN MIDI konektorem zajišťuje malý modul Roland WM-1. Oba adaptery Roland, stejně jako kabel Boss BMIDI-5-35 (mini TRS / DIN), jsou prodávány samostatně.

Vývojáři posílili všestrannost tohoto modelu také TRS výstupem Ctl 1/2, určeným k zapojení jedno či dvoutlačítkových footswitchů Boss řady FS, díky nimž si hráč může vytvořit bezdrátový mini pedalboard pro výběr patchů, ovládání parametrů wah/volume apod. Pedál s průměrným proudovým odběrem 75 mA je napájen 9V zdrojem nebo dvojicí tužkových alkalických AA článků s výdrží cca 30 hodin nepřetržitého provozu.

Bezdrátový MIDI expression pedál Boss EV-1-WL o rozměrech 87 x 200 x 62 mm a hmotnosti 600 g je vybaven dobře viditelnými stavovými, Exp a Bluetooth diodami a v balení nechybí dvě baterie. Oficiální evropská cena byla nastavena těsně pod hranicí 170 eur.

Tagy boss Boss EV-1-WL
Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY