Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Po, 22.11.2021 - 11:00

Bezdrátový adapter Roland WC-1 a softwarový Vocal Designer pro synthy Jupiter X a Xm

Pokud jste vlastníkem syntezátorů Roland Jupiter-X nebo Xm a využíváte služeb firemního cloudu, kde je k dispozici množství různých softwarových modulů, balíčků a dalších nadstaveb, tak právě pro vás japonská značka připravila USB adapter Roland Cloud Connect WC-1, zajišťující pohodlnou bezdrátovou komunikaci s touto platformou. Zároveň s adapterem přidal výrobce do cloudu také virtuální Vocal Designer Model Expansion rozšiřující možnosti modelů Jupiter-X a XM.

Bezdrátový adapter Roland WC-1 propojuje prostřednictvím protokolu Bluetooth 5.0 synthy Roland Jupiter-X a Jupiter-Xm s aplikací Roland Cloud Connect, fungující na mobilních zařízeních (iOS a Android) a umožňující náhled, přehrávání zvuků i instalaci balíčků Sound Packs, Wave Expansions, Model Expansions apod. přímo do nástroje. Hráč tak získá přístup do knihovny s více než 30 tisícovkami zvuků a zároveň dostane roční členství v Roland Cloud Pro. Aplikace Roland Cloud Connect je k dispozici v App Store a na Google Play.

Společnost Roland má dlouholeté zkušenosti v oblasti vokální syntézy, což potvrzuje řada modelů včetně slavných keyboardů VP a V-Synth. Paket Vocal Designer Model Expansion nyní přináší vrchol této technologie také do syntezátorů Roland Jupiter-X / Xm, takže muzikanti používající zmíněné nástroje mohou do svých partů vnést zcela nové prvky.

Oba synthy jsou osazeny mikrofonním XLR/TRS vstupem, na jehož obvod se Vocal Designer naváže a umožní využít váš hlas k ovládání a tvarování zvuků syntezátoru. K výběru je 26 různých algoritmů vokální syntézy, počínaje vokodéry přes sbory až po vokální modulace pokrývající klasické i hypermoderní rejstříky. Kromě tradičních konektorů lze mikrofon zapojit i do USB portu a připraveno je 90 přednastavených presetů.

Sada Roland Cloud Connect, sestávající z adapteru WC-1 o rozměrech 23.5 x 70 x 10 mm (váha cca 15 g) a roční licence pro využívání služeb firemního cloudu vyjde na 99 eur. Za softwarovou verzi Vocal Designer zaplatí zájemce 149 eur, v případě předplaceného členství Roland Cloud Pro je tento paket samozřejmě zdarma.

Tagy Roland Roland WC-1 Roland Vocal Designer Model Expansion

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY