Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - St, 29.07.2020 - 00:01

Basy Schecter ze sérií Ultra a Banshee 2020

Letošní kolekce baskytar značky Schecter Guitar Research se rozrostla o dvojici modelů ze sérií Ultra a Banshee zařazených do edice Retro. Verze Ultra, inspirovaná koncepcí Gibsonu Thunderbird, je dostupná ve čtyř i pětistrunném provedení, tradičněji pojatá varianta Banshee s liniemi evokujícími basy Fender Mustang disponuje zkrácenou menzurou a obě novinky z jihokorejské nebo indonéské produkce nabídnou poměrně vstřícnou cenu.

Konstrukčním jádrem Schecteru Ultra 2020 je průchozí krk se subtilním profilem Thin-C lepený z pěti vrstev mahagonu a javoru doplněných výztužnými uhlíkovými pláty, na korpusová křídla byl použit masivní mahagon, ebenový hmatník s plochým radiusem 16 palců nese 20 pražců X-Jumbo a ořech
Graph Tech XL Black Tusq má šířku 38 mm respektive 45 mm v případě pětistrunné verze.

Nástroje využívají dvojici humbuckerů EMG TBHZ ovládaných samostatnými hlasitostmi plus společnou tónovou clonou. Hardware v černém chromu sestává z firemní kobylky Custom, umožňující ukotvit struny v její základně nebo skrz tělo, a odlehčených ladicích mechanik firmy Wilkinson s trojúhelníkovými rondely.

U těla Schecteru Banshee 2020 padla volba na osvědčenou olši, javorový Thin-C krk s karbonovými výztuhami je ke korpusu připojen přes ergonomický krk pěticí vrutů, do palisandrového hmatníku s obdobnými specifikace jako v případě modelu Ultra 4 je vsazeno 20 pražců X-Jumbo a menzura zkrácená na délku 30 palců poskytne pohodlí i hráčům s menšími dlaněmi či prsty.

Chromovanou kobylku High Mass Bass (kombinovaný úchyt strun) doplňují odlehčené strojky WSC KG700 s otevřenými mechanikami a rondely v klasickém designu Fender. Jednoduše řešená elektronika zahrnuje střední půlený single coil Diamond QPA, hlasitost a tónovou clonu. Basa je seřízena na struny Ernie Ball Slinky Regular Short Scale 2852.

Schecter Ultra 2020 je na výběr v barevných odstínech Pelham Blue, Satin Black, Satin White za cenu cca 1000 dolarů, pětistrunný Ultra 5 vyjde na cca 1100 dolarů. Schecter Banshee 2020 s povrchovými úpravami Carbon Grey, Vintage Pelham Blue nebo Olympic White nese cenovku pohybující se okolo 700 dolarů. Druhé přiložené video demonstruje příbuzný model Ultra z předchozí řady Diamond.

Tagy Schecter Schecter Ultra 2020 Schecter Banshee 2020

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY