Přejít k hlavnímu obsahu
Leon -

Basy Sandberg Victor Brandt Signature

Na modelu Forty Eight postavila firma Sandberg podpisové verze Victor Brandt Signature, navržené pro basistu norské blackmetalové kapely Dimmu Borgir. Stejně jako v případě předlohy jsou i Brandtovy speciály nabízeny ve standardním nebo relic provedení s rozdílným materiálem korpusu, obdobné je také ovládání, ale pozměněna byla dvojice snímačů, rozdílná je orientace hlavice, k dispozici jsou čtyř i pětistrunná provedení a další prvky lze měnit v konfigurátoru.

U verzí v laku Matt Finish je tělo vyrobeno z evropského jasanu, pro korpus patinovaných variant Hardcore Age Reserve byla vybrána olše, krk z tvrdého kanadského javoru s C-profilem, připevněný šesti vruty, nese ebenový hmatník o radiusu 14 palců osazený 22 jumbo pražci a menzura obou modelů činí klasických 34 palců.

Přenos zvuku obstarává kobylkový single coil Sandberg Blacklabel T kombinovaný se středním půleným snímačem Sandberg Black Label SplitCoil s kalibrovanou pozicí vůči kobylkovému singlu. Důležitou roli u výsledné zvuku hraje aktivní předzesilovač přepínatelný do pasivního režimu, ovládání tvoří nezávislé hlasitosti a dvoupásmové korekce, z nichž jeden potenciometr funguje v pasivním modu jako tónová clona.

Hardware v černém chromu sestává z osvědčené masivní top-load kobylky Sandberg, umožňující díky vyfrézovaným šachtám rychlou výměnu strun, do reverzní hlavice v barvě korpusu jsou vsazeny firemní lehké hliníkové strojky, eliminující případné přepadávání nástroje, nechybí trámcový šikmo usazený srážeč, kovový nultý pražec a grafitový ořech.

Evropské ceny baskytar Sandberg Victor Brandt Signature, mířících především na hráče razantnějších stylů, čemuž odpovídá nejen design, ale také moderní asertivní zvuk, se pohybují v rozmezí 2000 až 2700 eur, podle zvoleného typu a povrchové úpravy. Pětistrunný model Forty Eight 5 v laku Matt Black je už dostupný na českém trhu za cenu okolo 48900 Kč. Součástí dodávky je luxusní polstrovaný gig bag, servisní klíče a další doplňky.

Tagy sandberg Sandberg Victor Brandt Signature

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY