Přejít k hlavnímu obsahu
Leon -

Basové multiband distortiony Darkglass Microtubes X a X7

Oblíbená série basových zkreslovacích krabiček Microtubes z produkce finské značky Darkglass Electronics dostala dva nové přírůstky v podobě multiband distortionů Microtubes X a Microtubes X7. Vícepásmová koncepce používaná např. u studiových kompresorů umožňuje v tomto případě rozdělení vstupního signálu do dvou větví s proměnnými filtry (low-pass / high-pass) a CMOS obvod zkresluje pouze vyšší frekvence, které lze následně mixovat s nízkými pásmy.

Tato technologie přináší do segmentu zkreslovacích pedálů nové zvukové možnosti a flexibilitu, kdy rejstříky, počínaje jemným overdrivem, přes fuzz až po brutální high-gain, zachovávají charakter nástroje, neztrácejí pevnou projekci, potřebnou dynamiku, průraznost a objem tónu.

Oba modely jsou vybaveny mini potenciometry pro plynulé nastavení filtrace (low-pass 50 až 500 Hz, high-pass 100 Hz až 1 kHz), které u kompaktnější verze X o rozměrech 75x111x43 mm doplňují ovladače Level, Drive nastavující míru gainu u vybrané frekvence high-pass filtru, Mids a Mix pro volbu poměru obou pásem.

Rozměrnější (120x107x43 mm) a luxusněji vybavená varianta X7 je osazena čtyřpásmovým ekvalizerem (80Hz, 500Hz, 1kHz, 5kHz) s tahovými fadery se zdvihem +-12 dB, celkovou hlasitostí Master, ovladačem Drive, samostatnými potenciometry pro nastavení hlasitostí obou filtrů a také knoflíkem Low Comp pro komprimaci nízkých pásem.

Krabičky lze napájet výhradně 9V DC adapterem (proudový odběr: X - cca 30 mA, X7 - cca 70 mA), model X je osazen klasickým jackovým vstupem / výstupem, verze X7 přidává symetrický XLR Direct Out s odepínáním uzemnění plus paralelní výstup, jenž je napojen přímo na vstup a není nijak ovlivněn elektronickým okruhem krabičky. Ceny novinek se pohybují okolo 5 700 Kč za Microtubes X a asi 8 500 Kč za Microtubes X7.

Tagy Darkglass Microtubes Darkglass Microtubes X Darkglass Microtubes X7

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY