Přejít k hlavnímu obsahu
redakce - So, 22.06.2013 - 21:52

Autumnist na novince tíhne k organickému zvuku

Vlado Ďurajka aka Autumnist je perfekcionista a při vydávání alb se rozhodně neřídí časem. Jeho novinka Sound Of Unrest je narozdíl od předchozích instrumentálek na debutu The Great Outdoors (2005) a The Autumnist (2009) zčásti poprvé zpívaná.

Autumnist nadále vrství nejrozmanitější zvukové stopy, pečlivě buduje atmosféru a suverénně kříží hudební žánry. Oproti minulosti však výrazně ubylo samplovaných zvuků, a to ve prospěch vintage či moderních analogových syntezátorů. Richard Imrich (zpěvák a kytarista spřízněné kapely Nylon Union) napsal pro Autumnist tři texty a dva z nich i sám nazpíval a třetího textu se ujal Oleg Tera z ruského města Divnogorsk, které se nachází poblíž místa pádu tajemného Tunguzského meteoritu. Čtvrtým textem i zpěvem ve skladbě Rehash přispěl Boris aka J311Y B311Y z košické newgaze kapely Jelly Belly.

Na novince Sound Of Unrest je trend mírného vzdalování se od elektro scény vstříc organičtějšímu zvuku ještě markantnější než na minulé desce; sampling ustupuje analogovým zvukovým hračkám a živým "dechům", neklid, napětí a tradiční divotvorná atmosféra by se však daly krájet. Jaké budou koncerty? Navážou na povedené sety, které Autumnist se svými koncertními kumpány odehrál na festivalech SXSW v texaském Austinu, Pohodě, Pulse Festivalu v Londýně, Szigetu, Picardie Mouv ve Francii nebo polském GlobalBeatu či doma před Recoil (UK), Laika (UK) a Cinematic Orchestrou (UK)?

Autumnist
Týmová práce.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY