Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Út, 05.01.2016 - 00:01

Analogový polyfonní syntetizer Akai Timbre Wolf

Nástroje založené na analogové syntéze si u muzikantů získaly oblibu především pro svůj plný a hřejivý zvuk s přirozenou dynamikou a v neposlední řadě také intuitivním uživatelským rozhraním, které je pro velkou část zařízení tohoto segmentu typické. Značka Akai se rozhodla tuto kategorii nástrojů rozšířit o profesionální model čtyřhlasého polyfonního syntetizeru Timbre Wolf, jenž kromě řady funkcí a keyboardu s 25 klávesami nabízí i sekvencer.

Podobně jako verze Akai Rhythm Wolf a Tom Cat využívá Timbre Wolf plně analogový obvod a s rozměry 427 x 348 x 79 mm a hmotností necelých 4 kg se řadí k nejkompaktnějším modelů své třídy. Základ zvukové nabídky tvoří trojice řežimů 4x mono synth, 4x uni voice a 4x polysynth a každý vybraný zvuk lze nezávisle upravovat.

K editaci slouží ovladače hlasitosti, ladění, na výběr jsou dvě modulační vlny s rozdílnou charakteristikou, filtry s funkcemi cutoff a resonance, envelope AMT a Decay, rytmická sekce s tempem 20 až 300 bpm atd. Nechybí posun mezi oktávami, pitch-bend kolečko a sekvencer s 2x16 patterny. Synth je vybaven také zkreslením (overdrive/distortion), jež lze plynule nastavit pomocí potenciometru Howl.

Čelní panel je osazen konektory MIDI In/Out/Thru, samostatnými výstupy Voice 1 až 4 pro připojení k mixážnímu pultu, zesilovači atd., sluchátkovým a hlavním výstupem, USB a minijackovými zdířkami Gate Trig In/Out pro aktivaci sekvencí pomocí externího audio zdroje. Napájení obstarává 12V/2A adapter, jenž je součástí balení.

Analogový polyfonní syntetizer Akai Timbre Wolf ocení nejen klávesisti a DJ, ale také většina muzikantů, pro které může být vítaným a praktickým pomocníkem při tvorbě hudby, nahrávání nebo cvičení. Timbre Wolf je v současné době na českém trhu dostupný za cenu pohybující se pod hranicí 11 600 Kč.

Tagy AKAI
Na Frontmanovi mám na starosti zejména sekci novinek a nástrojovky známých muzikantů. Léta hraju v různých kapelách na kytaru a hru na tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY