Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Ne, 09.01.2022 - 08:00

150 muzikantů hraje Boulevard Of Broken Dreams

Hudební flashmoby, tedy akce, na nichž se sejde větší množství muzikantů, aby si spolu zahráli předem domluvený song, nejsou ničím novým. V poslední době se na YouTube objevila řada záznamů, kde stovky hráčů sdružených do obrovského ansámblu hrají coververze klasik od Metallicy, Nirvany, Rage Against the Machine apod. Známý je i případ, kdy tisícihlavý soubor odehrál v italské Ceseně skladbu Learn to Fly od Foo Fighters, a poté, co se klip stal virálním, se parta vedená Davem Grohlem rozhodla v tomto malém městečku uspořádat plnohodnotný koncert.

V podobném duchu se nesla také akce konaná pod hradem Bánffy v rumunské Bontidě, kde se spojilo 150 hudebníků při verzi Boulevard of Broken Dreams ze setlistu postpunkových Green Day. Kromě zpěváků, klávesistů, bubeníků, basistů a kytaristů doplňovalo výsledný zvuk také elektrifikované banjo nebo cajon, a to i v dalších peckách od Blink-182 nebo Bryana Adamse.

Setkání uspořádala skupina CityRocks, která sama sebe označuje za „největší rockovou kapelu ve střední Evropě“, což potvrzují mimo jiné hudební setkání v maďarském Kecskemétu, podpořené pěti stovkami hráčů. Když už je zmínka o Green Day, po skladbách Here Comes the Shock a Pollyanna vydalo kalifornské trio v listopadu singl Holy Toledo! (viz druhé přiložené video), který se předtím objevil na soundtracku k filmu Mark, Mary & Some Other People.

Tagy Green Day – Boulevard Of Broken Dreams Green Day – Holy Toledo!

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY