Přejít k hlavnímu obsahu
Zdroj: pixabay.com
Jan Hamerský -

15 velmi dobrých důvodů pro nákup levné kytary

Low-end že je pro začátečníky? Teprve s lacinou kytarou naopak získáte víc než při nákupu originál Paul Reed Smithe. Nevěříte? Věřte! Tady je patnáct důvodů pro nákup levné kytary.

1. O co menší rozpočet na kytaru, o to větší na apec, efekty, studio, desku, bagety, energiťáky, hulení, chlast, prostě cokoliv.

2. Chcete značku, kterou vůbec nikdo nezná, takže jste gurmán. Proč byste ji jinak kupovali?

3. Týpek z hudebnin vás má rád. Šance, že si něco koupíte, je u vás o dost větší než u tlupy pubošů týrajících nejdražší kytaru ve kšeftě.

4. Taky má teoretickou naději, že vás utáhne na něco dražšího. Nevymlouvejte mu to, ale nedělejte to. Později vysvětlím.

5. Prodavač je často muzikant s konzervou nebo nástrojář s maturitou. Potěší ho, že si od něho necháte odborně poradit. Jen nezapomeňte, že hledáte zajímavou, ne dobrou levnou kytaru.

6. Jste a priori nonkonformní. Fakujete cenový diktát velkých značek.

7. V zásadě si nemůžete vybrat špatně. S extravagantním kouskem zazáříte, s nenápadným jste zase za srdcaře. Jen nezapomeňte občas #zatnoutzuby a tvářit se suverénně, když náhodou zmáčknete lajdácky zabroušený pražec.

8. Když si přesto vyberete špatnou kytaru, pořád se dá výhodně rozprodat na součástky.

9. Anebo se inspirovat Frankensteinem a z low-end součástek stavět vlastní kytary s příběhem. Pokud bydlíte na lepší adrese, samozřejmě si účtujte nadmořskou přirážku. Air B‘n‘B je zlo a poctivostí nejdřív pojdeš.

10. Hodně si věříte, poněvadž najít dobrou kytaru za dvacku nebo osmičku umí každej Lojza.

11. Ze stejného důvodu máte dobrodružného ducha.

12. A dáváte všem najevo, že jdete vyloženě po zvuku.

13. O koncertě můžete z kytary bez obav udělat relikvii.

14. A ještě máte k dobru props za to, jaká/ý jste rebel/ka.

15. Obojí zúročíte, až se jednou proslavíte a o aukci se toho krámu konečně zbavíte.

Tagy humor jak na to low-end

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Jan Hamerský
/*1988/ Když se v patnácti rozhodoval, co dál dělat, psaní byla jasná volba. V devatenácti si to rozmyslel. Přišlo mu, že to dějiny píšou příběhy. Pak zjistil, že to jsou vítězové a dal se k poraženým. Historii i tak vystudoval a tři roky ho živila, než od ní zběhl. Stalo se t…
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY