Přejít k hlavnímu obsahu
Honza Kučerňák -

12 snímků, které hudebníky zaručeně pobaví

Muzika je odvětví, které přitahuje mnohdy velmi nekonvenční jedince. S každým dalším rokem mého pohybu na pódiích si proto víc a víc zvykám očekávat neočekávatelné. Co mi ale hlava nebere při osobních zážitcích, to je ještě hodně slabá káva proti tomu, co se děje v měřítku celosvětovém. Popíšu pár kuriozit, které si dole můžete prohlédnout i v obrazech.

1. Perla ve zvučení mikrofonem. Jasně, může být hůř, třeba nazvučená židle. I tak vás ale první fotka pobaví. Také tohle je důvod, proč je před koncertem dobré nefetovat.

2. Pořád to není ono, ale už se trochu blížíme. Tahle kombinace spolehlivě zahraje.

3. Kreativní řešení s PET lahvemi. Ano, na třetím snímku se už od ryzí hlouposti dostaneme ke kreativnímu řešení.

4. Že se behringerácké aparáty nedají použít k domácímu nahrávání? Nesmysl! Pozérské řeči o nepoužitelnosti behringeráckých aparátů jsou jen obyčejné pindy. Kombíčko na čtvrtém snímku posloužilo skvěle.

5. Geniální zavěšení mikrofonu? Na snímku pět se, dámy a pánové, vlastně dostáváme už k čistě geniálnímu řešení, nemyslíte?

6. Vyřešte svůj bufet. Stejně nikdy nemůžete hrát na kytaru a držet pivo zaráz.

7. Opravdu je to basa? Vlastně bych se nedivil, kdyby nástroj na následující fotce svoji „kariéru“ začal jako harfa, pak chvíli fungoval jako loď pro trpaslíky, šachová figurka, louskáček na ořechy a až pak to vzdal a stal se basou.

8. Vkusná simulace v domácích podmínkách. Chcete při masteringu dosáhnout poctivého zvuku ze začátků black metalu, ale zasněžený les a kazeťák nemáte po ruce? Tohle je věrná simulace v domácích podmínkách.

9. Kalhoty patří na nohy a tričko na tělo. Na deváté fotce je nejkurióznější asi to, že na světě existují lidé, kteří to skutečně obhajují. Ne. Prostě ne! Jádro opletených strun stejně pokračuje ještě pár čísel za opletením. Při natahování dotyčný musel mít kleště v ruce (nechci vidět zbytek kytary, pokud ne). Že to nikde není dáno? Tričko si přece taky neoblékáte na nohy.

10. Vraťme se ke kreativnímu řešení bicích. Situace na desáté fotce je k popukání.

11. Parodie na co? Dost by mě zajímalo, co za příběh stojí za tímhle. Je to jen parodie? Na co?

12. Na tohle! Ale dvanáctou fotku už asi znáte…

1. Perla ve zvučení mikrofonem 2. Pořád to není ono, ale už se trochu blížíme 3. Kreativní řešení s PET lahví 4. Že se behringerácké aparáty nedají použít k domácímu nahrávání? 5. Geniální zavěšení mikrofonu? 6. Vyřešte svůj bufet 7. Opravdu je to basa? 8. Vkusná simulace v domácích podmínkách 9. A co tahle vychytávka? 10. Vraťme se ke kreativnímu řešení bicích 11. Parodie na co? 12. Na tohle!
Tagy humor

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Honza Kučerňák - foto z živáku
Když zrovna někde nekoncertuji nebo neučím, tak si ve studiu tvořím vlastní instrumentálky: https://youtu.be/QDbPdGhhRXY?t=1
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY