Přejít k hlavnímu obsahu
Foto: Tom Black
Foto: Tom Black
JTK - Pá, 08.07.2016 - 08:00

11 důvodů, proč nechodit s hudebníkem

Fesťáky jsou v plném proudu a spousta jejich návštěvnic by na nich mohla zažít osudně chybnou iluzi, že sbalit hudebníka je dobrý nápad. Ona představa je to vpravdě lákavá a romantická. Nenechte se ale zmást tím sexy postojem s nohou na odposlechu ani těmi kérkami. Vztah s hudebníkem je peklo. Nevěříte? Tohle je jen krátký exkurz do mizerného života s hudebníkem.

1. Nemaj prachy

U nás se hudbou živí jen Krajčo, Vojtek a pak „gang“ okolo Františka Janečka, Michala Davida a Petra Jandy. Takže pokud vám jde o prachy… Good luck! Běžný hudebník peníze nemá právě proto, že je topí v hudbě. A když už nějaké má, utratí je za nový nástroj, aparaturu, barevné struny nebo za zimní gumy na kapelní dodávku.

2. Songy o jeho ex

Všechny dosavadní love songy budou o jeho expřítelkyních. A to si pište, že na ně při hraní myslí. Spousta skladeb bude také o jeho psychopatických ex. Až se rozejdete, bude psát i o vás. Jen doufejte, že nebudete ten druhý případ.

3. Kvůli koncertu zruší i svatbu

Kapela bude určovat chod vaší domácnosti a podle ní se bude řídit váš společný kalendář. Vše se bude muset přizpůsobit pravidelným zkouškám, které jsou středobodem vesmíru. A koncerty? Přes ně nejede vůbec nic. Krom vlastního pohřbu zruší kvůli koncertu úplně všechno. I svatbu. A pokud už zrušit nepůjde, klidně vás udá prvnímu kámošovi, který bude ochotný si vás vzít.

4. Rozlučte se s pravidelným spánkem

Jeho věrnost na koncertech bude vykoupená tím, že se vrátí z gigu třeba ve 4 ráno a bude po vás ledacos vyžadovat. A česnečka to bude až o několik hodin později.

5. Budete dlouho braná za grupinu

Ostatní vás budou ještě dlouho považovat jen za grupinu, přičemž nezáleží na tom, kolik nedělí jste spolu strávili v obchodním domě Ikea. A pokud se do role přítelkyně rekrutujete z regulérní grupiny, pak budete muset zodpovědně hrát roli jejich královny, což není snadné.

6. Nebude se líbit vašim rodičům

Všechny ty kérky, výstřední hadry, zvláštní vkus, barevné vlasy… A až se během prvního oběda rodiče ze slušnosti zeptají, v jaké kapele že teda hraje a jestli by něco pustil, raději rychle odveďte řeč jinam.

7. Vše, co posloucháte, je shit

Tak nějak přirozeně pochopíte, že povolené je poslouchat jen jeho tvorbu, případně tvorbu jeho spřátelených kapel a to, co se líbí jemu. Vše ostatní je shit. A hlavně se neptejte proč. V roli arbitrů hudebního vkusu si libují a vy tu přednášku nechcete poslouchat.

8. Budete vždy až na druhém místě

I když… Ne tak docela. Lidi z kapely, akce s kapelou, studio, nástroje, hledání ztraceného trsátka. Takže 6. místo a dál.

9. S dovolenou je konec

Léto = festivaly. S dovčou v Chorvatsku se jednoduše rozlučte.

10. Jeden polibek a se vším je konec

Jakmile ho múza políbí, jde vše stranou a on se zavře s kytarou nebo tužkou a papírem do vlastního světa na tak dlouho, dokud nepocítí, že je inspirace maximálně podojená. Nebo dokud mu nezavolá někdo z kapely, že se jde na pivo.

11. Budete žárlit

Kvůli podpisům do výstřihů fanynek to všichni děláme a kdo říká, že ne, ten záměrně lže, nebo se tam ještě nikdy nepodepisoval. Pokud máte pocit, že by vás taková scéna vyvedla z míry, pak na vztah s hudebníkem zapomeňte.

Hapkovy ženy by o úskalí života s hudebníkem mohly vyprávět...

Disclaimer k článku: „V literatuře a rétorice se jako hyperbola, nadsázka či zveličení označuje záměrné přehánění skutečnosti s cílem zdůraznit subjektivní závažnost,“ říká Wikipedia. To jen kdyby to někdo bral přehnaně vážně. Život s muzikantem může být naopak fajn! Zázraky se dějí.

Budeme rádi, když se s námi na Facebooku podělíte o své zkušenosti.

Autor úvodní fotky: Tom Black

Tagy humor
Zástupce šéfredaktora Frontman.cz. Copywriter v Kytary.cz Bassist/Rapper Kapely Five O'Clock Tea (5OT) a B.U.M Born to be LOUD FB: Jan Krčmář Instagram: jan_bass_rap
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY