Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - St, 17.07.2019 - 00:01

Zvukovka NI Komplete Audio 6 v novém hávu

Oblíbená zvuková USB karta Komplete Audio 6 z produkce německé společnosti Native Instruments prošla modernizací. Modifikace se týkají jak předzesilovacích okruhů, tak i převodníků a nový facelift dostalo také šasi s upraveným uspořádáním ovládacích prvků. Design je tak nyní sjednocen s letošními modely Komplete Audio 1/2.

Šasi z lehkého hliníkového plechu doplňuje horní segment částečně tvořený deskou z tvrzeného skla s indikačními diodami a potenciometr hlasitosti byl přemístěn na pravou stranu panelu. Karta (6xin/6xout) disponuje dvojicí kombinovaných XLR/TRS vstupů s přiřazenými ovladači gainu a posuvnými impedančními přepínači Line/Inst.

Na čelním panelu najdeme nově tlačítko phantomového napájení, nechybí volby mono/stereo, kanálový switch 1-2/3-4, potenciometr monitoringu a také dvojice sluchátkových zdířek se samostatnými ovladači hlasitosti. Zadní část je vyhrazena pro dva S/PDIF/RCA vstupy/výstupy, stejný počet jackových vstupů, čtveřici symetrických analogových výstupů využitelných k řízení modulárních synthů, port USB 2.0 a DIN konektory MIDI In/Out umožňující synchronizaci se sekvencery apod.

„Šestka“ využívá kvalitní převodníky 24-bit/192kHz a inovované předzesilovače s nižším šumem nabízejí širší rozsah gainu a vyšší dynamickou odezvu. Karta je samozřejmě kompatibilní s platformami PC i Mac (standardy ASIO, Core Audio, DirectSound, WASAPI).

Model NI Komplete Audio 6 je na českém trhu dostupný za cenu cca 5 800 Kč, součástí balení je USB kabel a paket obsahující softwary Monark, Mod, Replika, Solid Bus Comp, Maschine Essentials, Traktor LE3, Komplete Start, DAW aplikace Ableton Live 10 Lite a dvojici e-voucherů.

Tagy Native Instruments NI Komplete Audio 6
Na Frontmanovi mám na starosti zejména sekci novinek a nástrojovky známých muzikantů. Léta hraju v různých kapelách na kytaru a hru na tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY