Přejít k hlavnímu obsahu
Leon -

Ventura Vibe: nový žolík od Digitechu

Firma Digitech uvede v brzké době na trh nový modulační efekt Ventura Vibe, jenž v sobě spojuje funkce vibrata, chorusu a rotary. Kromě v této kategorii nadstandardně řešeného ovládání krabička disponuje i dvojicí vstupů a výstupů pro tzv. true stereo zapojení, takže ji lze zařadit na konec efektového řetězce a obě větve využít v efektové smyčce preampu k rozdělení signálu do stereo koncového zesilovače nebo poslat signál přímo do dvou nezávislých aparátů.

Horní část červeně lakovaného panelu s motivem žolíka je osazena třípolohovým přepínačem, kterým volíme mezi mody Vintage - klasický old school sound na bázi známého chorus/vibrata Uni-Vibe, Modern - masivnější zvuk s posíleným přednesem nízkých frekvencí a Rotary, jenž emuluje charakteristický zvuk Leslie bedny s rotujícím reproduktorem.

Potenciometry Speed a Depth nastavujeme rychlost a hloubku modulační vlny, knoflíkem Mix upravujeme poměr mezi čistým a efektovaným signálem a souosý duální potenciometr Tone/Drive slouží jako tónová clona ovlivňující výšky s centrální neutrální polohou a vnějším prstencem přidáváme do zvuku zkreslení.

Vakuový nášlapný footswitch s tichým chodem (Soft Touch) je zapojen v režimu true hardwire bypass, takže při vypnutém efektu není signál nástroje ovlivňován efektovým obvodem. Přepínač je navíc duální a nastavujeme jím také tempo modulace - při aktivaci této funkce se barva diody mění z červené na zelenou.

Digitech Ventura Vibe by se v evropských obchodech měl objevit v průběhu listopadu. Cena se bude pohybovat okolo hranice 190 Euro. V balení najdete i samolepící suchý zip pro připevnění krabičky do pedalboardu a příjemným bonusem je přiložený StompLock, který chrání potenciometry a zabraňuje nechtěné změně vašeho oblíbeného nastavení.

Tagy Digitech

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY