Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Ne, 18.07.2021 - 00:01

V Bozemanu obnovili výrobu akustiky Epiphone Frontier USA

Americká edice akustiky Epiphone Frontier, která byla v nashvillské továrně Kalamazoo vyráběna v letech 1958 až 1970, se po více než půlstoletí vrací na trh. Produkci modelu Frontier FT-110 USA Collection, jdoucího z historického pohledu ve stopách nedávno představené pololubové reissue verze Casino USA nebo reinkarnovaného elektroakustického Epiphonu Texan, obstarávají zkušení kytaráři z dílen Gibsonu v montanském Bozemanu.

Nástroj s celomasivní konstrukcí má zadní desku i luby vyrobeny z plamínkového javoru, pro stavbu přední ozvučeni byl vybrán osvědčený smrk sitka, kontury těla zdobí vrstvené výložky, potřebnou mechanickou pevnost zajišťuje ručně opracované žebrování X a finální nitrocelulózový nástřik umožňuje materiálu přirozeně dozrávat a zlepšovat jeho rezonanční vlastnosti.

Mahagonový krk je opatřen kulatějším profilem Round C, hmatník z indického palisandru o radiusu 12 palců do něhož jsou zasazeny poziční značky z pravé perleti, dvacítka středně silných pražců typu Legend, kostěný ořech široký 43.8 mm a lemovky hran, které stejně jako u ostatních modelů Gibson překrývají konce pražců, což oproti konvenčnímu pražcování vyžaduje delší a preciznější práci.

Palisandr (Dalbergia latifolia) najdeme také u základny kobylky s kompenzovaným kostěným sedlem osazeným kotvícími kolíčky ze směsi Tusq a ladění mají na starost spolehlivé japonské strojky Gotoh s tulipánovými plastovými rondely a mechanikou ve zlatém chromu. Instalován je ozvučný piezo systém LR baggs VTC, jehož ovládací modul s kolečkovými potenciometry hlasitosti a tónové clony je ukryt v ozvučném otvoru.

Elektroakustika Epiphone Frontier FT-110 USA Collection je stejně jako originály dostupná v transparentních úpravách Antique Natural nebo Frontier Burst s velkým želvovinovým pickguardem nesoucím tradiční grafické téma „lariat and cactus“. Evropská cena byla nastavena těsně pod hranicí 4000 eur včetně kvalitního pevného pouzdra. Na posledním přiloženém videu demonstruje manažer Gibsonu Mark Agnesi původní Frontier z roku 1964.

Tagy epiphone Epiphone Frontier FT-110 USA Collection,
Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY