Přejít k hlavnímu obsahu
Thievery Corporation | Foto: Fource
Thievery Corporation | Foto: Fource
redakce -

Thievery Corporation věci dokončují, zahrají ve Žlutých lázních

Od zásadního elektronického debutu Sounds from the Thievery Hi-Fi uplynulo dvacet pět let, ale hudba Thievery Corporation je dnes snad ještě aktuálnější než kdy předtím. Pro duo hudebníků a producentů Roba Garzy a Erica Hiltona bylo vždy důležité držet se zásad DIY inkluzivního nahrávání, které přibližovalo okrajové hudební žánry mainstreamu. Thievery Corporation vystoupí 7. července 2022 v pražských Žlutých lázních v rámci série koncertů My Kind of Summer.

Rob a Eric se potkali na washingtonské punkové scéně, jejich láska k brazilské hudbě a acid jazzu je přivedla k elektronické lounge-friendly hudbě, ve které dokázali spojovat všechny své oblíbené vlivy přes trip-hop, reggae nebo dub. Stali se tak jednou z nejinspirativnějších kapel, z níž dodnes čerpá řada dalších hudebníků. V nulté dekádě jejich zvuk expandoval a přibral vokály a živé nástroje. Největší úspěch zažili v roce 2000 spolu s deskou ovlivněnou bossa novou a soulem Mirror Conspiracy. Na následné The Richest Man in Babylon (2002) zase začali být hlasitě političtí, když se vymezili proti tehdejším válkám a přiznaně oslavovali všechny světové kultury.

Thievery Corporation vždy vydávali pod svým vlastním labelem, dostali tak svobodu a možnost udržet si svůj badatelský přístup k vlastní tvorbě, který si hlídají dodnes: „Za těch 25 let v hudbě jsme nic nenechali nedokončené. Pochopitelně jsme do naší tvorby zatím nemohli vměstnat všechny oblíbené vlivy, proto se těšíme na to všechno, co nás ještě čeká,“ říkají. A my ve Žlutých lázních budeme u toho.

Tagy Thievery Corporation

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Redakce
Týmová práce.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY