Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - So, 03.08.2019 - 12:00

Supro Tri Tone: návrat raritního modelu

Šance, zahrát si na raritní originál Supro Triple Tone z roku 1959, se pro většinu fanoušků retro kytar rovná téměř nule. Nedostupnost tohoto kousku pravděpodobně přiměla tradiční americkou značku, aby po šedesáti letech oprášila starou recepturu pouze jeden rok vyráběného modelu a uvedla na trh jeho lehce modernizovaného nástupce, nesoucího název Supro Tri Tone 1275JB.

Korpus, jehož tvary jsou kromě vintage verze Triple Tone signifikantní také pro sérii Dual Tone včetně speciálu David Bowie 1961 DT, je vyroben z mahagonu, pro lepený krk byl zvolen výběrový tvrdý javor, hmatník ze dřeva pau ferro o radiusu 12 palců nese 22 pražců a spoj obou hlavních stavebních prvků umožňuje pohodlnou hru ve vyšších polohách.

Kytara využívá trojici single coilových snímačů uložených v pouzdrech s rozměry standardních humbuckerů. Krkový a střední model kopírují konstrukci a zvuk klasické edice Vistatone navržené Ralphem Kellerem, zatímco kobylková varianta Super Alnico disponuje rozdílným vinutím cívky dodávajícím signálu vyšší citlivost a delší sustain.

Single coily jsou ovládány pětipolohovým nožovým přepínačem, potenciometrem celkové hlasitosti a trojicí knoflíků volume pro každý snímač. Hardware sestává z trapézového struníku ve stylu art deco, pevné kobylky typu tune-o-matic a vintage ladicích strojků s masivními rondely.

Supro Tri Tone 1275JB najde své uplatnění v jazzu, blues, rocku, funku apod. a nabízí překvapivě širokou škálu inspirativních zvuků, jejichž paleta je dána také zapojením elektroniky. Novinka bude dostupná v lesklém laku Tuxedo Black, krk má matovanou povrchovou úpravu a cena byla nastavena pod hranicí 1 000 dolarů.

Tagy Supro Supro Tri Tone
Na Frontmanovi mám na starosti zejména sekci novinek a nástrojovky známých muzikantů. Léta hraju v různých kapelách na kytaru a hru na tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY