Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Pá, 27.08.2021 - 00:01

Signovaný Epiphone Alex Lifeson LP Axcess Standard

Po speciálním modelu Gibson Custom LP Alex Lifeson Axcess přichází dceřiná značka nashvillského výrobce s finančně vstřícnější verzí tohoto nástroje, postaveného podle specifikací kytaristy legendárního kanadského tria Rush. Varianta nesoucí označení Epiphone Alex Lifeson Les Paul Axcess Standard nabízí stejně jako předloha řadu modifikací, které u konvenčních produktových sérií Les Paul nenajdete.

Korpus z masivního mahagonu se stratovským výkrojem horní hrany zadní desky pro komfortnější usazení nástroje na těle hráče doplňuje bombírovaný javorový top potažený dýhou s plamínkovou kresbou v kvalitě AAA. Mahagonový krk opatřený profilem Lifeson je k tělu připevněn přes ergonomicky upravenou patku lepenou na vyfrézovanou část korpusu (Axcess), což značně usnadňuje přístup k vyšším polohám hmatníku z indického laurelu o radiusu 12 palců, osazeného 22 pražci medium jumbo.

Na menší a především slušivější hlavici najdeme firemní strojky Deluxe s plastovými rondely a černá dvouvrstvá krytka šachty šroubu výztuhy nese Lifesonův podpis. Struny kotví ve dvouzvratném uzamykatelném vibratu Graph Tech Ghost, kombinovaného se zámky nultého pražce typu Floyd Rose R4 o šířce cca 42.8 mm, které jsou k hmatníku přišroubovány z čelní strany.

Kytara využívá humbucker Epiphone ProBucker 3 vybavený magnetem Alnico II a krkový ekvivalent Epiphone Ceramic Pro, jejichž cívky kryje niklovaný plech. Magnetické snímače ve stylu PAF se čtyřžílovou kabeláží ovládají samostatné hlasitosti s push/pull rozepínáním cívek, třípolohový switch a společná tónová clona. Čtvrtý potenciometr s push/pull aktivací slouží k nastavení druhé signálové cesty založené na piezo senzorech Ghost firmy Graph Tech, umístěných v kobylkových kamenech vibrata. Danému řešení elektroniky odpovídá i dvojice výstupů (magnet/piezo) a šachta na 9V baterii na zadní straně těla.

Zvukově flexibilní, moderně pojatý Epiphone Alex Lifeson Les Paul Axcess Standard je nabízen v decentním transparentním laku Viceroy Brown. Oficiální evropská cena se pohybuje pod hranicí 900 eur, součástí dodávky je kvalitní hybridní pouzdro LP EpiLite spojující vlastnosti pevného kufru a polstrovaného gig bagu.

Tagy epiphone Epiphone Alex Lifeson LP Axcess Standard

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY