Přejít k hlavnímu obsahu
Leon -

Sedmistrunný Epiphone MKH Origins Les Paul Custom 2022

Před rokem představil Epiphone signované Les Pauly řady MKH, postavené pro kytaristu Matta Heafyho. Pokračující spolupráce dceřiné firmy Gibsonu a frontmana kapely Trivium přinesla další výsledek, tentokrát v podobě sedmistrunné verze Matt Heafy Les Paul Custom Origins 7-String s lehce prodlouženou menzurou, humbuckery Fishman a novějším tvarem hlavice. Stejně jako v případě „sedmičky“ byly tyto snímače a modifikace hlavy ve stylu Kalamazoo, jenž je bližší designu originálních Gibsonů, použity také u přepracovaného šestistrunného Les Paulu Matt Heafy Custom 2022.

Klasické Les Pauly standardně nabízí kratší menzuru 24.75 palců, což pro sedmistrunné, mnohdy ještě podladěné kytary, není příliš ideální, protože může docházet k problémům s laděním a horší čitelnosti basů, a to často z důvodu menší tenze strun. Epiphone ale u Heafyho signatury zvolil o trochu delší fenderovskou menzuru s rozměrem 25.5 palců, čímž byly tyto neduhy eliminovány.

U modelu disponujícího tradiční konstrukcí tvořenou mahagonovým krkem i tělem, kombinovaným s javorovým topem, byla provedena modifikace zahrnující menší patku krku, který dostal profil SpeedTaper D a změnou prošla také elektronika. Ebenový hmatník o radiusu 12 palců nese 22 pražců medium jumbo, blokové poziční značky ve stylu Gibson LP Custom a ořech Graph Tech široký 48 mm.

Hardware ve zlatém chromu sestává z uzamykatelných strojků Grover Mini Rotomatic s tulipánovými rondely, struníku Epiphone LockTone stop bar a pevné kobylky LockTone tune-o-matic. Nechtěnému vysmeknutí popruhu zabraňují rolny PosiLock. Oproti raným šestistrunným Les Paulům řady MKH se snímači EMG využívá nástroj dvojici aktivních humbuckerů Fishman MKH Fluence, tvořených krkovým typem s magnety Alnico a silnější kobylkovou verzí osazenou keramickými magnety. V potenciometrech hlasitostí a tónových clon jsou zabudovány push/pull přepínače pro výběr voicingů a rozepínání cívek.
 
Stejně jako „šestka“ s cenovkou cca 1000 eur je i model Epiphone Matt Heafy Les Paul Custom Origins 7-String nabízen v odstínech Bone White nebo Ebony. V ceně „sedmičky“, pohybující se okolo 1200 eur, je zahrnuto také kvalitní pevné pouzdro a k dispozici jsou i levoruká provedení.

„Několik posledních desek skupiny Trivium: Vengeance Falls, Silence of the Snow, The Sin of the Sentence, What the Dead Men Say, In the Court of the Dragon, byly všechny nahrány s mými původními Epiphone MKH, což je úžasné,“ říká Matt. „Potřeboval jsem si být jistý, že pokud si fanoušci Trivium půjdou pro tyto kytary, budou moci zahrát každou naši skladbu přesně tak, jak bych to udělal já.“

Tagy epiphone Epiphone Matt Heafy Les Paul Custom Origins 7-String

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY