Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Po, 30.07.2018 - 00:01

Reverb EHX Oceans 11 s funkcí Infinite

Newyorský Electro Harmonix rozšiřuje své efektové portfolio o flexibilní reverb Oceans 11, kde číslovka v názvu značí počet zvukových režimů, jednoduché ovládání je doplněno funkcí Secondary Knob Mode a model je vybaven i vstupem Infinite pro připojení externího pedálu.

Krabička o rozměrech 70 x 115 x 54 mm je osazena rotačním přepínačem pro volbu jednotlivých modů
(HALL, SPRING, PLATE, REVRS, ECHO, TREM, MOD, DYNA, AUTO-INF, SHIM a POLY) nabízejících řadu zvukových možností počínaje studiovým hallem, přes emulaci lampového pružinového reverbu Fender 6G15, duální mody spojené s echem, tremolem nebo modulací a nechybí ani polyfonní režim.

Potenciometry FX Level, Time a Tone jsou doplněny tlačítkem Secondary Knob Mode, které posledním dvěma jmenovaným ovladačům umožňují nastavovat další skryté parametry (predelay, rate, preamp drive atd.) o jejichž aktivaci informuje multifunkční tříbarevná dioda.

Kromě vstupního a výstupního konektoru je na pravém boku šasi umístěna jacková zdířka Infinite, určená pro připojení externího spínače s momentary switchem, po jehož stisknutí a podržení dojde k zacyklení průchozího signálu a vytvoření "nekonečného" dozvuku.

Footswitch zapojený v bufferovaném režimu slouží u modu ECHO také k nastavení tap tempa a uvnitř krabičky najdeme posuvný minispínač TAILS, jenž v poloze ON umožňuje přirozené doznění reverbu i po vypnutí efektu hlavním switchem. Electro Harmonix Oceans 11 bude dodáván včetně firemního adapteru 9.6DC200mA a oficiální cena novinky se má v případě amerického trhu pohybovat pod hranicí 150 dolarů.

Tagy EHX EHX Oceans 11

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY