Přejít k hlavnímu obsahu
Leon -

Půlrackové „bezdráty“ Sennheiser řady EW-D

Bezdrátové mikrofonní systémy Sennheiser Evolution byly poprvé uvedeny na trh v roce 1999 a od té doby si drží pozici průmyslového standardu dané produktové třídy. Lety osvědčenou koncepci, ovšem s pokročilejší duální technologií, firma využila i u nové série s označením EW-D, která kromě mobilní aplikace Smart Assist podporuje také různé typy mikrofonů a jejich kapslí.

Jednou z výrazných předností edice EW-D je přímočaré rychlé ovládání, na čemž má hlavní podíl zmíněný bezplatný software, pomáhající s přidělováním frekvencí, označováním transmitterů a dalšími parametry nastavení, včetně informace o stavu baterií. Komunikace probíhá prostřednictvím protokolu Bluetooth Low Energy.

EW-D je postaven na hybridní platformě, nabízející digitálně řešenou editaci a analogovový přenos signálu bez vstupního kompanderu, což má samozřejmě vliv na výslednou kvalitu zvuku. Přechodem na duální technologii s úctyhodným dynamickým maximem 134 dB tak značka vytvořila systém, který v podstatě není možné přetížit, a podle slov výrobce je charakter signálu identický jako při klasickém přenosu pomocí kabelu.

K dispozici je celá řada optimalizovaných setů, vybavených jak ručními, tak i bodypack transmittery. Mikrofonní verze fungují s bezdrátovými kapslemi Sennheiser i Neumann, druhý typ vysílače zastane svou práci v kombinaci např. s klopovými mikrofony (kardioda, omni) nebo s nástroji.

Latence se pohybuje okolo 1.9 ms a šířka pracovního pásma 56 MHz s až 90 kanály na každé frekvenci umožňuje snadno najít prostor i ve velmi rádiově vytíženém prostředí. Interní akumulátor BA 70 vydrží na jedno nabití až 12 hodin nepřetržitého provozu a receiver má zhruba půlrackovou šířku, takže do konzole lze umístit dva přijímače vedle sebe.

Oficiální evropské ceny bezdrátových setů Sennheiser EW-D, které jsou v akčním radiusu cca 45 m schopny bez potíží přenést signál s dynamickým rozpětím od tichého šepotu až po úroveň srovnatelnou s decibelovou hladinou startujícího letadla, začínají na částce okolo 600 eur.

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY