Přejít k hlavnímu obsahu
Maserati
Maserati
ahmed - St, 10.04.2013 - 08:45

Přišlo jaro a s ním i Maserati

"Bylo to jako putování po krajině, kterou dobře znáte, ale znovu se do ní vracíte. Ostinato svou muzikantskou upřímnost a převrácenou rozjuchanost rozvíjeli do hloubky vaší duše, Maserati se vás naopak snažili nasměrovat ven, k nekrocenému nasávání života," tato slova jsem napsal po koncertu na Sedmičce, který se konal přesně před šesti lety. Teď se Maserati s aktuální deskou vrací do Prahy (po mnou vynechaném koncertě v roce 2011) znovu. V neděli 14. dubna vystoupí v Divadle Dobeška. Jako jejich předkapela zahrají brněnští Les Homosexuels. Jaro díky jejich energii a vzdušnosti může vypuknout naplno.

Maserati od svého vzniku v roce 2000 rozvíjejí svůj typický zvuk, který je založen na vrstvících se motivech kytar a téměř taneční rytmice. Mnohaminutové opusy doslova pulsují skrytou vášní, kterou kapela nechává vybuchovat v pečlivě časovaných dávkách. Psychedelický opar nahrávek Maserati ale není jen podkladem pro snění s otevřenýma očima - kvarteto je pověstné koncertní energií. Kapelu nezastavila ani tragická smrt dnes už bezmála legendárního bubeníka Gerhardta "Jerryho" Fuchse v roce 2009 a loni se přihlásila s novým opusem "Maserati VII". Zažít koncert Maserati je pozvánkou do světa transu!

Fanouškovské alter ego šéfredaktora. Zářezy najdete také na Radiu 1, festivalu Beseda u Bigbítu, na Xplaylistu nebo dříve Freemusic a u labelu X Production.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY