Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Ne, 25.07.2021 - 00:01

Pololubový Godin Montreal Premiere LTD Imperial Blue s vibratem Bigsby

Firma Godin zařadila do své nabídky pololubových kytar high-endový model Montreal Premiere LTD Imperial Blue, který je sice příbuzný s nástroji ze série HT, ale oproti nim přináší několik modifikací, týkajících se konstrukce těla, typu snímačů, hardwaru a částečně i použitých materiálů. Obdobně jako předchozí verze LTD Desert Blue či LTD Desert Green, jejichž vlastnosti Imperial Blue v podstatě kombinuje, je kytara součástí limitované kolekce.

Dutý korpus z kanadské višně s vyfrézovanými F-otvory zpevňuje proprietární centrální blok „Breathe-Through Carved Core“ z cedru, poskytující tónu čitelný projev s dlouhým sustainem, a lepený mahagonový krk nese hmatník z rezonančního kompozitu Richlite o radiusu 12 palců, jehož mechanické i zvukové vlastnosti jsou blízké výběrovému ebenu.

K dispozici je 22 jumbo pražců, na rozdíl od standardní edice HT byly místo tradičních teček použity luxusněji působící poziční značky tvořené diagonálně rozdělenými perleťovými bloky, ořech ze směsi Graphtech má šířku 43.7 mm a menzura byla vyměřena na „gibsonovských“ 24.75 palců (cca 629 mm), což je další aspekt přispívající k příjemnému podání vyšších frekvencí.

Hardware sestává z dnes opět populárního vintage vibrata Bigsby, kobylky tune-o-matic s válečkovými otočnými kameny, přispívajícími k menšímu tření strun a tím pádem stabilnějšímu ladění, a na hlavici najdeme stylové firemní strojky s rozdílným převodovým poměrem pro struny EAD (18:1) a GHE (26:1), umožňující rychlé a zároveň precizní naladění.

Přenos zvuku má na starost dvojice humbuckerů z produkce americké značky TV Jones – krková varianta Classic i kobylkový typ Classic Plus vycházejí z ikonických PAF snímačů Filter'Tron z konce padesátých let, produkujích jasně artikulovaný tón s bohatými harmonickými složkami. Humbuckery jsou ovládány třípolohovým switchem, společnou hlasitostí a tónovou clonou.

Oficiální cena modelu Godin Montreal Premiere LTD v elegantním lesklém laku Imperial Blue kombinovaném se čtyřvrstvým perleťovým pickguardem, byla v případě americké části trhu nastavena těsně pod hranicí 2500 dolarů včetně odolného a přitom poměrně kompaktního polstrovaného gig bagu se stabilizátorem krku, kovovými sponami a celkem pěti úložnými prostory.

Tagy Godin Godin Montreal Premiere LTD Imperial Blue
Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY