Přejít k hlavnímu obsahu
Tommymu Lee nelze upřít široký hudební záběr, který mnozí jeho rockoví kolegové často postrádají | Foto: Better Noise Music
Tommymu Lee nelze upřít široký hudební záběr, který mnozí jeho rockoví kolegové často postrádají | Foto: Better Noise Music
Petr Adamík - Pá, 23.10.2020 - 12:00

Podle Tommyho Lee je rock bezpečný, na Andro projevil vášeň pro elektroniku

Po práci na úspěšném filmovém trháku Dirt, životopisném snímku o kariéře Mötley Crüe a s ním souvisejícím soundtrackem, se Tommy Lee rozhodně nenudil a ve svém domácím studiu tvrdě pracoval na svém třetím sólovém albu. A jak se u Tommyho Lee dalo tak trochu očekávat, žádná rocková nálož se nekoná.

Rockových rytmů si Tommy užívá snad už jen se svou domovskou kapelou, mimo ni pak holduje převážně elektronické muzice, rapu či R&B. V tomto duchu se taky nese jeho aktuální album Andro. Sám bubeník se pak nedávno vyjádřil v tom smyslu, že rocková muzika je dnes až příliš bezpečná.

Tommy si na desku pozval celou plejádu hostů a je možná škoda, že jeho vlastní vokály tak nejsou slyšet a tvoří pouze doprovod. Album otevírá nejtvrdší skladba z celé kolekce, Knock Me Down je slušná nakopávačka, drsným rapem (hostující Killvein) a nu-metalovou kytarou připomene Leeho dřívější projekt Methods Of Mayhem. Lukas Rossi, který s Leem spolupracoval už v roce 2006, kdy zvítězil v soutěži Rock Star Supernova, se objeví ve dvou skladbách, z nichž druhá je vcelku povedený cover When You Were Mine z dílny Prince a ta první You Dancy je něco jako Tommyho verze funky Davida Bowieho někdy z období alba Young Americans.

Do té doby vcelku zábavný poslech ale končí. Druhou půlku obstarávají především zástupkyně něžného pohlaví. V Demon Bitches, které vévodí rapperka Brooke Candy, si řeknete fajn, ale když něco podobného převádí Push Push v Tops, tak vše začne jaksi splývat dohromady a chybí moment, ze kterého by si člověk sedl na zadek. A jestli se těšíte na hostovačku Joshe Todda z Buckcherry, tak vzápětí zjistíte, že nejde o skladbu, ale jen o mluvené slovo. Zbytečnost. U Make It Back, která zní jako ty nemastné neslané písně, jež hrávají někde v prodejnách rychlého občerstvení, si pak říkáte, jestli ještě pořád posloucháte album Tommyho Lee.

Co na desce oceníte jako muzikanti?

To, co se Tommymu Lee nedá upřít, je široký hudební záběr, což mnozí jeho rockoví kolegové často postrádají. Na Andro vyniká jeho smysl a cit pro rytmus. Vše je zvukově vyšperkováno do posledního detailu, jako celek ale tohle album moc nefunguje.

Tommy Lee - Andro

Tommy Lee – Andro

Better Noise, 2020, 36:33

55 %

Tagy Recenze alb Tommy Lee
V roce 1999 jsem spoluzakládal punk'n'rollovou kapelu Degradace, se kterou to táhnu dodnes. Již několik let pracuji v hudebninách Hudební Svět a před nějakým časem jsem se ke všemu rozhodl, že bych chtěl o muzice i psát (Rock & Pop, Rock & All, Rock History a nyní také Frontm...
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY