Přejít k hlavnímu obsahu
Leon -

Podle Ozzyho nahrál nejlepší cover verzi songu War Pigs rapper T-Pain

Není samozřejmostí, aby každý rapující zpěvák zvládal na výbornou také náročnější melodické vokály, což ovšem není nejmenším problémem pro amerického rappera, skladatele a producenta Faheema Rashada Najma, vystupujícího pod jménem T-Pain. Jedním z důkazů je jeho pěvecký výkon v upravené verzi skladby War Pigs, „otvíráku“ alba Paranoid, které jako svůj v pořadí druhý studiový titul vydala kapela Black Sabbath v roce 1970.  

Více než půl století starý protiválečný song, jenž se v průběhu let stal jedním z historických milníků hard rockové hudby, umístil T-Pain na své loňské album s příznačným názvem On Top Of The Covers, a nutno podotknout, že nejen hlavní protagonista, ale také všichni zúčastnění muzikanti odvedli u tohoto tracku skvělou práci. Nahrávka má oproti originálu samozřejmě modernější zvuk a nechybí potřebný tah na branku ani spontánnost, díky níž může atmosféra některých pasáží připomínat raný materiál Living Colour s vokalistou Coreyem Gloverem.

Velký úspěch zaznamenalo živé provedení T-Painovy předělávky War Pigs zhruba po 9 měsících od vydání alba On Top Of The Covers, kdy se záznam daného tracku stal virálním. Rapper si také vysloužil uznání Ozzyho Osbournea, jenž prohlásil, že War Pigs v podání T-Paina je nejlepší cover verzí této skladby, kterou kdy slyšel. „Tohle je nejlepší cover písně War Pigs, jaký kdy vznikl. Proč jste mi nezavolali?“, napsal mimo jiné na svůj X profil Ozzy.

Tagy Ozzy Osbourne Black Sabbath Back Sabbath – War Pigs T-Pain

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY