Přejít k hlavnímu obsahu
Honza Plíhal -

Pedálová rychlovka: Fender Reflecting Pool

Sháníte krabičku, která vám pokryje delay i reverb zároveň? V tom případě mrkněte na kytarový efekt Fender Reflecting Pool. Ve své cenové kategorii toho totiž nabízí celkem dost.

Jak už jsem psal na začátku, Reflecting Pool nabízí v jedné modré krabičce osvědčenou kombinaci efektů delay a reverb. Oba můžete používat zvlášť nebo dohromady a každý efekt také skrývá několik „triků”, které jistě potěší každého kytarového nadšence.

Delay

Sekce pro delay nabízí hned tři typy zpoždění – digitální, analogové a páskové. Ale to není vše. U všech tří typů si můžete pomocí třípolohového přepínače zvolit jednu ze tří „kvalit”, takže ve finále máte celkem slušnou paletu precizních i pořádně zašpiněných ozvěn.

Tempo zpoždění nastavíte poklepáním nebo pomocí knobu, vybírat můžete také ze základních rytmických variací (čtvrtky, půlky, osminky, šestnáctniny, tečkované, trioly). Kromě toho můžete pomocí potenciometru mix – zprvu pod tímto označením trochu nečekaně – přimíchat ještě další rytmická dělení a získat tak velmi komplexní i hravou ozvěnu.

A aby toho nebylo málo, zpoždění lze i modulovat. Nastavit můžete jak lehké kolísání, tak i hodně výraznou modulaci výšky tónu.

Reverb

Reverb nabízí tři typy dozvuku. Hall, Room a Special. Každý reverb má opět k dispozici třípolohový přepínač. U prvních dvou typů reverbu pomocí něj nastavíte velikost místnosti, u typu Special pak můžete nastavit Shimmer reverb (s horní přidanou oktávou), obrácený nebo gated reverb a modulovaný reverb.

Hall a Room využijí především klasicky založení hráči, algoritmus Special je pak vhodný pro ambient a pro vytváření dlouhých zasněných ploch. Pomocí knobů můžete klasicky nastavit délku dozvuku, míru výšek a poměr k původnímu signálu.

Verdikt

Ve své cenové kategorii překvapivě variabilní efekt s hezkým zvukem, který pravděpodobně pokryje všechny standardní reverbové a delayové potřeby většiny hráčů. Funguje ve stereu a lze k němu připojit externí expression pedal. Midi zde nehledejte a USB na zadním panelu slouží pouze k aktualizaci firmware.

Tagy Pedálová rychlovka Fender Reflecting Pool efekty

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Honza Plíhal
Rozhovory přepisuju hrozně dlouho.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY