Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Pá, 03.07.2020 - 00:01

Overdrive Danelectro Roebuck, 3699 Fuzz a delay Back Talk

Tradiční americká značka Danelectro, založená v roce 1947, se na tehdejším poválečném trhu etablovala jako výrobce kytarových aparátů včetně komb Silvertone nebo Airline. Zakladatel společnosti Nathan Daniel poté produkci rozšířil o pololubové kytary a basy. Koncem 90. let přešlo Danelectro pod firmu The Evets Corporation, která nabídku posílila také o efektovou řadu, do níž nyní přibyl overdrive Roebuck, 3699 Fuzz a delay Back Talk.

Danelectro Roebuck vychází ze zkreslení Ibanez MT10 Mostortion, jež v minulosti používal např. Steve Vai nebo John Shanks (Bon Jovi). Krabička využívá obvod osazený tranzistory MOSFET a kromě hlasitosti, gainu a třípásmových korekcí je opatřena páčkovým switchem s trojicí clippingových modů.

3699 Fuzz je inspirován známým fuzzem fOXX Tone Machine, na nějž novinka odkazuje i označení 3699, což byly poslední čtyři číslice starého telefonního čísla společnosti fOXX a kód se také shoduje s umístěním písmen FOXX na tlačítkových klávesnicích telefonů.

Navíc originální Tone Machine z roku 1971 navrhl Steve Ridinger ze společnosti Evets Corporation, současného vlastníka Danelectra. Efekt disponuje parametry Volume, Fuzz, tónovou clonou, přepínačem Mid Boost pro zvýraznění středových pásem a vedle hlavního footswitche také spínačem aktivujícím integrovaný oktávový dělič.

Posledním z této trojice nových pedálů je reverzní delay Back Talk, představující návrat ke starší a dnes vyhledávané verzi, uvedené Danelectrem na trh v 90. letech. Signál evokující zvukový charakter klasického páskového echa lze upravovat prostřednictvím potenciometrů Mix, Speed a Repeats. Oficiální ceny efektů se na evropském trhu pohybují pod hranicí 200 eur.

Tagy Danelectro Danelectro Roebuck Danelectro 3699 Fuzz Danelectro Back Talk
Na Frontmanovi mám na starosti zejména sekci novinek a nástrojovky známých muzikantů. Léta hraju v různých kapelách na kytaru a hru na tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY