Přejít k hlavnímu obsahu
Leon -

Nový Mooer Looper a Drummer z edice X2

Nejen pro domácí jamování či sólová vystoupení je určena dvojice nových pedálů ze série X2 z produkce společnosti Mooer Audio. Pro Looper X2 i Drummer X2 jsou společné rozměry šasi, základní koncepce ovládání s dvěma footswitchi a sedmi diodami zapuštěnými do levé horní hrany výlisku, nebo dvojice vstupů i výstupů, takže obě verze lze použít v mono, sterero a také tzv. true stereo režimu, což uvítají především klávesisté a zvukoví experimentátoři.

Looper X2 nabízí velkorysou kapacitu až 300 minut celkového záznamu ve formátu WAV, rotační přepínač pro výběr některého z 11 „Songů“,  přičemž každá banka má 7 presetových slotů rozdělených do kategorií Intro, Verse, Middle, Chorus, Bridge, Inter a Outro, což představuje přehledné řešení případného aranžmá skladby.

Model je vybaven funkcí true bypass, nechybí výstup pro externí přepínač a zmíněné footswitche umožňují pohyb v presetech plus ovládání tradičních parametrů Rec, Play, Dub, Stop, Clear. Čtveřice potenciometrů obsluhuje samostatné úrovně nahrávaného a přehrávaného tracku, knoflík Fade určuje plynulé odeznění smyčky a najdeme zde i funkci Threshold, pod níž se skrývá režim Auto Rec, automaticky detekující nástrojový signál, jenž může od určité hlasitosti spustit proces nahrávání.

Drummer X2 představuje kompaktní bicí automat se 121 patterny, rozdělenými do 11 hudebních žánrů, každý s 11 variacemi groovu, a úložištěm tvořeným 11 bankami skladeb. K editaci slouží potenciometry a rotační přepínače s parametry Level – hlasitost, Speed – tempo, EQ, Genre – žánr a Pattern. Dva footswitche opět obstarávají pohyb v presetech, režimy Play / Stop a Tap / Fill, což znamená, že vybraný track je možno samozřejmě upravovat také v reálném čase.

U obou verzí lze prostřednictvím specializovaného bezplatného editoru (Mac i Windows) ukládat jednotlivé presety a spravovat nahrané skladby. Napájení obstarává standardní 9V 300 mA adapter nad jehož vstupní zdířkou je umístěn port USB-C. Rozměry: 75 x 115 x 33 mm, ceny: shodně cca 180 eur, včetně zdroje a kabelu USB-C / USB-A

Tagy Mooer Mooer Looper X2 Mooer Drummer X2

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY