Přejít k hlavnímu obsahu
Na letošním Rock for People vystoupí také Alice Merton. | Foto: Dany Jungslund
Na letošním Rock for People vystoupí také Alice Merton. | Foto: Dany Jungslund
redakce - So, 29.04.2023 - 13:00

Našlapaný Rock for People za dveřmi: zahrají Muse, Slipknot i Alice Merton

Loňský vyprodaný ročník Rock for People přinesl organizátorům mnoho úspěchů včetně zařazení mezi TOP 10 středních evropských festivalů a TOP 10 promotérů podle European Festival Awards nebo titul Akce roku 2022 v anketě Žebřík. Na ty organizátoři navazují největším ročníkem v historii festivalu a i díky dvojnásobnému rozpočtu slibují jedinečný zážitek. Festival začíná už 8. června.

„Podařilo se nám sehnat světové headlinery – MUSE, Slipknot, Machine Gun Kellyho a The 1975, o které jsme se přetahovali s prvoligovými evropskými festivaly. Jsem nadšený, že jsme 27. ročník opět posunuli a nyní již hrajeme tu nejvyšší festivalovou ligu,“ říká ředitel festivalu Michal Thomes.

Nabitý lineup festivalu dnes doplnila popová královna Alice Merton, která svým debutovým singlem No Roots v roce 2016 vystřelila na první příčky evropských hitparád, a přes deset dalších zahraničních interpretů. Lineup ještě stále není kompletní, během května pořadatelé doplní poslední hudební jména, kompletní doprovodný program a další aktivity napříč festivalem a jeho areálem.

Rock for People začátkem června v termínu 8.- 11. 6. odstartuje festivalovou sezónu a nabídne fanouškům kromě headlinerů na největším evropském podiu tzv. Fat Lady i další hvězdy z celého světa. Nejnovějším přírůstkem lineupu se stali mladé vycházející hvězdy v podobě punkera Kid Brunswicka, nespoutaných Banji a zástupkyň něžného pohlaví Upsahl, Girli a kapely The Warning, která je složená ze tří sester z Mexika, rockeři RedHook, Tigress, The Reytons, Cold Years a Demob Happy. Zástupce tvrdších žánrů v podobě Invisions nebo Cane Hill.

Tuzemskou scénu doplnili Ben Cristovao a Filharmonie Hradec Králové, která rozšíří dramaturgické přesahy festivalu o klasickou hudbu. Zahrají tak v hradeckém Parku 360 po boku dalších hvězdných interpretů jako jsou Papa Roach, Simple Plan, Billy Talent, Nothing But Thieves, Hollywood Undead nebo X Ambassadors.

Jedním z hlavních pilířů dramaturgie Rock for People je podpora československých kapel. Kromě již zajetých stálic na tuzemské scéně v podobě Tata Bojs, Wohnout, Horkýže Slíže a Vypsané fiXy, festival přináší mladší talentované zástupce, které publiku představuje. Letos nově pořadatelé připravili soutěž Rock for People Talents, která ve svém finále odhalí dvě kapely hrající na festivalu. „Poté, co jsme soutěž oznámili na sociálních sítích, jsme byli zavaleni nominacemi. Přišlo nám jich přes neuvěřitelných 14 tisíc,“ radostně komentuje Michal Thomes. „Tento zájem nás nesmírně těší a budeme v soutěži objevující talenty rozhodně pokračovat i v následujících ročnících.“ 

Mezi CZ/SK jmény se dále na stageích objeví např. Cocotte Minute, PSH Live Band, Bratři, nebo čerství držitelé ceny Anděl – Insania. V rámci tradiční linky retro okénka, které každým rokem s obrovským úspěchem boří mezigenerační hranice, vystoupí na Rock for People jako speciální host Václav Neckář & Bacily.

Rock for People má letos prostě našlapáno. Bude i s rozšířenou kapacitu 40 tisíc návštěvníků opět vyprodáno? Vstupenky shánějte zde, další info hledejte na webu festivalu.

Tagy Rock for People

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Redakce
Týmová práce.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY