Přejít k hlavnímu obsahu
David Pomahač -

Na kafe s Davidem Pomahačem #89: Iggy Mayerov

Když chcete jako umělec udělat krok dopředu, posunout se dál a rozvinout se, může to i trochu bolet. Vždycky se ale jedná o dobré rozhodnutí, ze kterého je na konci radost. Tohle se kapele Iggy Mayerov povedlo skvěle a jejich nové EP, které právě vychází, to jenom potvrzuje.

Rozhovor o posouvání hranic a křehkých duších.

Ve velmi otevřeném rozhovoru jsme se zpěvačkou Terezou a kytaristou Michalem probrali velmi intimní zákoutí, která velmi úzce ovlivňují jejich tvorbu. Málokdo je ochoten se tak otevřít a já jsem za jejich přístup vděčný. A vy zase na oplátku máte možnost nakouknout zblízka do umělcovy duše.

Iggy Mayerov se poprvé zapsali do povědomí české scény v roce 2019 singlem RIDE. Poté v roce 2022 vyšlo album Millennial Cliché. V červenci tohoto roku se kapela vrátila do studia, aby ve spolupráci s Jakubem Kaifoszem (Lazer Viking) pracovala na EP Lovesick. Pilotní singl a videoklip Givin' You Up, režírovaný Petrem Vlčkem, získal na Youtube více než 130 000 zhlédnutí. EP Lovesick vznikalo v Tajným studiu ve spolupráci s Antonínem Gabrielem, za mixem a masterem stojí Martin Havlen z Resound studia.

 

Podcast Na kafe s Davidem Pomahačem podporuje LD Systems.

Sledujte podcast na Instagramu.

Tagy Na kafe s Davidem Pomahačem Iggy Mayerov

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

David Pomahač | Foto: Tomas Carl Allen
Kytarista a zpěvák. Dříve polovina Kieslowski, hrál jsem také s Martinem Tvrdým, v Bez peří, Houpacích koních, s Xavierem Baumaxou a dalšími. V roce 2020 jsem vydal svou první sólovou desku Do tmy je daleko. Ze křtu desky, který proběhl den před prvním lockdownem, vyšel živák…
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY