Přejít k hlavnímu obsahu
Dunaj | Foto: Marek Reinoha
Dunaj | Foto: Marek Reinoha
David Pomahač -

Na kafe s Davidem Pomahačem #47: Dunaj

Před mnoha lety jsem se jako velkej fanoušek Dunaje po koncertě za kapelou dostavil, abych si s nimi popovídal. Všechno běželo jak na drátkách, jen na pódiu seděl osamocený Jíří Kolšovský a já se zeptal, jestli je v pořádku. Vladimír Václavek mi v klidu odpověděl, že tam „Kolšák“ bude sedět, dokud se nezvedne. A tak to máme vlastně všichni. Dokud se nezvedneme, budeme sedět.

Dunaj se teď zvednul a muzikanti novým albem navázali na to nejlepší, co doposud vytvořili. Jakoby náhodou nebo zázrakem se objevily nepoužité nahrávky z dob alba DUNAJ IV., takže na albu zní i hlas již zesnulého „Kolšáka“. Svými vokály přispěla také Iva Bittová, a tak se kruh zase propojil. Takové věci nejsou vůbec samozřejmé, a proto bychom jim měli věnovat zvýšenou pozornost.

Rozhovor o tom, že nikdy nevíš, co tě potká.

Když se v roce 2018 členové Dunaje sešli při natáčení filmu Dunaj vědomí,
našli znovu chemii, která je dříve spojovala. Přeskočila jiskra a skupina se rozhodla obnovit činnost. A to v sestavě, která zaznamenala největší úspěch. Chybí pouze Jiří Kolšovský. Jeho pěveckých partů se ujal Vladimír Václavek a zbytek kapely. Páteř vystoupení tvoří zejména skladby z nejsilnějšího období Dunaje. Postupně jsou ale také zařazovány zcela nové písně vycházející z nejlepších tradic Dunaje, které posléze vyústí v nové album.

Nejedná se tedy o klasický comeback, ale o novou energii, se kterou Dunaj znovu započal svou hudební dráhu.

Tagy Na kafe s Davidem Pomahačem Dunaj Dunaj vědomí Podcast

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

David Pomahač | Foto: Tomas Carl Allen
Kytarista a zpěvák. Dříve polovina Kieslowski, hrál jsem také s Martinem Tvrdým, v Bez peří, Houpacích koních, s Xavierem Baumaxou a dalšími. V roce 2020 jsem vydal svou první sólovou desku Do tmy je daleko. Ze křtu desky, který proběhl den před prvním lockdownem, vyšel živák…
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY